باشگاه خبرنگاران/ مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات گفت: به هیچ وجه در شورای عالی سیاست‌گذاری سیاست‌گذاری استبداد نیست.

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره عملکرد موفق این نهاد از بدو تشکیل، گفت: صحبت‌های عارف واقعیت دارد، لذا از سال 94 تا 96 انتقاد خاصی نسبت به این نهاد مشاهده نمی‌شد.
وی ادامه داد: در سال 96 برای بستن لیست شورای شهر تهران سوء تفاهم و اشکالاتی وجود داشت که بعضی ایرادات از سوی احزاب و شخصیت‌های اصلاح طلب به شورای عالی سیاست‌گذاری وارد بود، لذا دقتی که در لیست انتخابات 94 برای مجلس صورت گرفت برای شورای شهر سال 96 نبود، احزاب نسبت به انتخابات ریاست جمهوری هیچ گونه نقدی نداشتند و فقط لیست تهران منجر به سوءتفاهم شد،که در نهایت با دستور رئیس دولت اصلاحات ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری تغییر کرد.
ناصری گفت: در حال حاضر اعضا هیئت رئیسه یعنی موسوی لاری، مرعشی و عارف در حال تغییر ترکیب هستند تا مشکلات برای انتخابات سال 98 رفع شود.
مشاور ارشد رئیس دولت اصلاحات در واکنش به اظهارات برخی شخصیت‌های اصلاح‌طلب مانند حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت مبنی بر شخص محوری و استبداد شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: به هیچ وجه در شورای عالی سیاست‌گذاری استبداد نیست، آقای حکیمی‌پور یکی از عناصر فعال شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بوده اما در عین حال منتقد هم هست.

وی افزود: نقد اصلی حکیمی‌پور به هیئت رئیسه شورای عالی سیاست‌گذاری است، زیرا تلاش و دقتی که در انتخابات سال 94 وجود داشت برای 96 ادامه پیدا نکرد، اما اگر منظور وی رهبری جریان اصلاحات است بنده چندین بار مشاهده کردم افرادی برای مجوز به نزد رئیس دولت اصلاحات آمده اما وی تصمیم‌گیری را به شورای عالی سیاست‌گذاری محول کرده است.

ناصری تصریح کرد: اگر هم منظور حکیمی پور هیئت رئیسه بوده دلیل انتقاد وی تفاوت عملکرد شورا در انتخابات سال 94 و 96 است، که سبب سوءتفاهم‌ها و انتقادات به حق شد، رئیس دولت اصلاحات این موضوع را بارها به هیئت رئیسه شورای سیاست‌گذاری تذکر داده است، همچنین یکی از انتقادهای رئیس دولت اصلاحات که نسبت به هیئت رئیسه مطرح می‌شود مبنا قرار ندادن پروسه نمره‌گذاری جمعی است.
مشاور ارشد دولت اصلاحات اظهار کرد: واقعیت این است که شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان شخص محور نبوده زیرا طبق آیین‌نامه هیئت رئیسه اختیاراتی دارد.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar