تسنیم/ فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: حضور آمریکا در کشورهای دیگر و دخالت در امور آنها بسیار تاسف‌انگیز است و سبب از بین رفتن حکومت‌های مردمی و سرکوب مردم می‌شود.

به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا یزدی عصر امروز در «سومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقم معظم رهبری» با بیان اینکه حضور آمریکا در کشورهای دیگر و دخالت در امور آنها بسیار تاسف‌انگیز است و سبب از بین رفتن حکومت‌های مردمی و سرکوب مردم می‌شود، اظهار داشت: حمله آمریکا به عراق به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی بود اما برای همه مشخص شد که این موضوع صحت نداشت.

وی با اشاره به نقص برجام توسط آمریکا گفت: در طرح تحریم‌ها در واقع دولت‌ها مطرح هستند و مردم نباید تحریم شوند، اما آمریکایی در واقع مردم ایران را تحریم کردند و با چنین رفتار دوگانه‌ای مدام هم دم از حقوق بشر می‌زنند.

سردار یزدی با اشاره به رفتار دوگانه استکبار با حقوق بشر عنوان کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها مردم دنیا را در اقصی نقاط جهان تار و مار کردند ولی کشوری که بخواهد از حق خود دفاع کند را تروریست می‌نامند.

وی با بیان اینکه استکبار در جهان تخم نفرت و جنگ را پراکنده است و به فرموده مقام معظم رهبری در ۱۰۰ سال گذشته بیشترین جنگ‌ها را غربی‌ها راه انداخته‌اند و در همه این جنگ‌ها آمریکا نقش تعیین‌کننده‌ای داشته است، افزود: غربی‌ها و آمریکا خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند در حالی که جنایت‌های بی‌شمار آنان در یمن، سوریه، عراق و افغانستان گواه بر ادعای پوچ آنهاست.

فرمانده سپاه تهران بزرگ با بیان اینکه در آمریکا ۷ میلیون نفر تحت نظارت کیفری، ۶ میلیون نفر تحت آزادی مشروط هستند و کشتار روزانه در این کشور در حال افزایش است، عنوان کرد: ۶۵۰ میلیون سلاح غیرنظامی در دنیا وجود دارد که ۴۸ درصد آن در اختیار مردم آمریکاست که تنها ۵ درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند.

سردار یزدی با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی یعنی دستبندزدن به کودک ۵ ساله گفت: اگر یک زن آمریکایی با حجاب در شهر بگردد قدیسه است، اما زنان ایرانی باید مانند زن‌های سینمای غربی خود را عرضه کنند و این دوگانگی‌ها در تمام رفتارهای استکبار دیده می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar