خراسان/ وکیل مدافع میرمحمدحسین میراسماعیلی خبرنگار هتاک به ساحت امام رضا(ع) از محکومیت اولیه موکلش به حبس خبر داد. بر اساس رأی صادر شده برای میراسماعیلی، این خبرنگار هتاک به تحمل شش سال حبس بابت توهین به مقدسات اسلام و ائمه طاهرین (ع)، تحمل هشت ماه حبس بابت توهین به مقامات، تحمل 14 ماه حبس و پرداخت شش میلیون ریال جزای نقدی بابت انتشار مطالب خلاف اخلاق و عفت عمومی محکوم شده است.

او همچنین به تحمل سه سال حبس بابت بزه نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی محکوم شده که همه این موارد قابل تجدیدنظر خواهی است.

به گزارش ایسنا بنا بر رأی اولیه صادر شده با هدف اعمال مجازات تکمیلی و با استناد به ماده 23 قانون مجازات اسلامی، متهم از هرگونه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی از قبیل تلگرام، اینستاگرام و موارد مشابه به مدت دو سال ممنوع است و نیز به مدت دو سال ممنوع‌الخروج از کشور جمهوری اسلامی است. خبرگزاری ایسنا مجموع حبس های میراسماعیلی را 10 سال بیان کرد. حسین احمدی نیازی وکیل میراسماعیلی مدعی شد: ایرادات عدیده‌ای به این رای وارد است زیرا موکلم انتقاد از مسئولان را در قالب طنز بیان کرده اما متاسفانه آن را توهین تلقی کرده‌اند و در توئیتش قصد توهین به امام رضا(ع) را نداشته است و مضمون توئیت توهین آمیز تلقی نمی‌شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar