تابناک/ از آغاز وقوع بحران در سوریه، ایالات متحده سیاست ها و اقدامات متنوع و گاه متناقضی را اتخاذ کرده که بیش از هر چیز، ناشی از تحولات میدانی و سیاسی سوریه بوده است.

به گزارش «تابناک»؛ در همین زمینه، وبگاه آمریکایی «آنتی وار» استراتژی جدید آمریکا در سوریه را فاش کرده و نوشته است، دولت ترامپ به دنبال تبدیل کردن سوریه به یک باتلاق جنگی برای طرف های پیروز است.

در ادامه این مطلب آمده است: مقامات عالی رتبه دولت اوباما در سال 2013، سیاست ایالات متحده در سوریه را تداوم جنگ عنوان کرده بودند. آمریکایی ها از این طریق یک صندلی بزرگ را در توافقات سیاسی و مذاکرات صلح می خواهند و قصد دارند نقش اصلی را در آن ایفا کنند.

در واقع، واشنگتن می خواهد اطمینان حاصل کند که جنگ ادامه پیدا کرده و هرگز نباید پیروزی روشنی وجود داشته است.

به نظر می رسد، دولت ترامپ همان اولویت های مخرب در سوریه را دنبال می کند. واشنگتن پست این هفته به نقل از یک مقام آمریکایی ـ که خواست نامش فاش شود ـ نوشت: هم اکنون کار ما کمک به ایجاد یک باتلاق در سوریه برای روسیه، ایران و دولت سوریه است تا زمانی که چیزی را که می خواهیم دریافت کنیم!

به مانند همیشه ایالات متحده می خواهد، موضع غالب در مذاکرات پس از جنگ را داشته باشد؛ به این ترتیب که آنها می توانند به دنبال دیکته کردن شکل و قالب سوریه پسا جنگ باشند که متناسب با اهداف و منافعشان باشد. این بدین معناست که اطمینان حاصل شود، دولت سوریه کامل برنده جنگ نیست.

با این حال به نظر می رسد این سیاست آمریکا در قبال دولت سوریه ـ همان طور که با پشتیبانی روسیه و ایران توانست تمامی مناطق تحت تصرف شورشیان به جز ادلب را تحت کنترل خود درآورد ـ واقع گرایانه نیست.

سیاست ادامه جنگ از سوی آمریکا بدین معناست که واشنگتن باید از القاعده در سوریه پشتیبانی کند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم این سیاستی است که آمریکا در چند سال گذشته در سوریه دنبال کرده است.

به همین دلیل است که آمریکا مداوم ارتش سوریه را تهدید به حمله می کند و تلاش دارد، از پیشروی میدانی آن به ویژه در مناطقی از جمله ادلب جلوگیری کند؛ بنابراین، روسیه نیز اعلام می کند که آمریکایی ها با کمک شورشیان به دنبال راه اندازی یک حمله شیمیایی در ادلب هستند تا از این طریق بهانه لازم برای حمله به ارتش سوریه را فراهم کنند.

در نهایت باید گفت، زمانی که یک جنگ و نقشه از سوی آمریکایی ها شکست می خورد و از دست می رود، آن ها به دنبال طولانی کردن آن جنگ تا جای ممکن هستند تا طرفین پیروز را وادار به عقب نشینی و امتیازدهی کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

کل ايرانو مثل کف دستت بلد باش
بلد آگهی