فارس/ وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه، ایران و ترکیه مانند آنچه آمریکا در «رقه» کرد اقدام نخواهند کرد.

«سرگئی لاوروف»، وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) گفت که انهدام کارخانه‌های ساخت سلاح تروریست‌ها در ادلب سوریه ادامه خواهد داشت.

لاوروف که در یک نشست تجاری روسی- آلمانی در برلین سخنرانی می‌کرد، در این باره افزود: «ما به نابودی کارگاه‌های ساخت سلاح‌ در استان ادلب ادامه خواهیم داد ولی مواظب غیر نظامیان در این استان هستیم».

لاوروف در مورد همکاری‌های سه‌جانبه کشورهای ضامن روند آستانه در سوریه نیز گفت که ایران، روسیه و ترکیه قصد دارند در استان ادلب گذرگاه‌های امن برای خروج افراد غیر نظامی از مناطق تحت اشغال تروریست‌ها خبر داد.

به گزارش شبکه المیادین لبنان،‌ وزیر امور خارجه روسیه در ادامه افزود: «سه کشور هرگز همانند ائتلاف آمریکا در استان الرقه عمل نخواهند کرد». اشاره لاوروف به عملیات ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا برای آزادسازی شهر رقه، پایتخت خودخوانده گروه تروریستی داعش در سال گذشته است که طی آن شمار زیادی غیر نظامی در این عملیات کشته شدند.

این عملیات که با مشاکرت شبه نظامیان اکثرا کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بود، در ژوئن ۲۰۱۷ (خرداد ۹۶) شروع شد و اکتبر همان سال (مهر ۹۶) آزاد شد.

سرگئی لاوروف در مورد ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر آغاز حملات ارتش سوریه به ادلب برای بازپس‌گیری این استان را رد کرد و گفت که این ادعاها صحت ندارد و نیروهای روسیه و سوریه تنها به حملات تروریست‌ها در استان مذکور تنها پاسخ می‌دهند.

تهران ۱۶ این ماه میزبان نشست ایران، ترکیه و روسیه موسوم به کشورهای ضامن روند آستانه در مورد تعیین تکیف در ارتباط با وضعیت استان ادلب بود که در خاتمه این نشست سه کشور مذکور طی بیانیه‌ای بر نابودی تروریست‌ها از جمله داعش و جبهه النصره در این استان و تشویق به خلع سلاح گروه‌های مسلح و پیوستن به آشتی ملی سوریه تأکید کردند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar