تسنیم/ نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: نهضت عاشورا تبلور یک قیام عملی در حوزه امر به معروف است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حرم امام رضا(ع) اظهار داشت: امیدوارم در روز هشتم محرم، در محضر وجود اقدس امام هشتم (ع) توفیق عزاداری و سوگواری شایسته جد مظلومش سیدالشهدا(ع) نصیب و روزی ما بشود. باید در عزا و مصیبت سیدالشهدا(ع) آن‌طوری که مورد پسند است بتوانیم عزاداری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: از امروز به مدت 5 روز وظیفه نوکری در محضر مقدس سیدالشهدا(ع) را با حضور شما و براداران و خواهران انجام می‌دهیم و فکر می‌کنم بهترین بحث و سخنی که ما در این 5 روز داریم، حل 5 مسئله درباره کربلا و قیام سیدالشهدا(ع) است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: در مقدمه حرکت سیدالشهدا(ع) 2 منطق وجود داشت که هر نوع حرکتی به‌دنبال این منطق، حرکت انقلابی است و بدون چون و چرا یک قیام و یک نهضت است.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در آن زمان به معنای دخالت در یک مسئله فرهنگی و تذکر و کلام لسانی نیست، گفت: حضرت می‌‌فرماید: این امر به معروف و نهی از منکر تذکر لسانی نیست. امام حسین (ع) فرمودند: من برای جریان نفسانی خودم قیام نکردم، برای جمع آوری ثروت قیام نکردم، بلکه می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی