مهر/ عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: تنها راه رسیدن به حق حمایت و اطاعت از ولایت فقیه بوده و مردم باید صف خود را از دشمن جداکنند.

آیت الله سیداحمد خاتمی در مراسم سخنرانی شب تاسوعای حسینی حرم مطهر رضوی اظهارکرد: بدون شک یکی از مهم ترین افراد تاثیر گذار در واقعه کربلا حضرت ابوالفضل(ع) بود که نقش مهمی را در این حادثه ایفا کرد.
وی افزود: حضرت ابوالفضل(ع) چند ویژگی مهم داشت که اولین آن بصیرت بود و ایشان به خوبی دشمن را می شناخت و در شرایط غبارآلود فتنه خط و مسیر خود را گم نکرد و در شرایط سخت همواره پیرو امام خویش بود.
امام جمعه موقت تهران بیان کرد: به گفته امیر المومنین (ع)خداوند از کسانی که نان به نرخ روز می خورند خشنود نیست و انسان باید مسیرش در زندگی مشخص باشد نه اینکه هر موجی بیاید او هم به همان سمت برود.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در جایی که حق از باطل روشن است انتظار از یک عاشورایی این است که جبهه حق را تقویت کند و بی طرفی در این شرایط بی بصیرتی است که حضرت ابالفضل(ع) این مهم را در کربلا به نمایش گذاشت.
وی خاطرنشان کرد: در دوران امیرالمومنین(ع) نیز عده ای در جبهه دشمن نبودند اما حق را تنها گذاشتند و حضرت علی(ع) این افراد را گناهکار خطاب کردند. نتیجه این اقدام تنها ماندن امام علی(ع) در دوران زندگی بابرکتشان بود.
خاتمی اظهارکرد: اگر امروز ولایت فقیه حق نباشد باید از یافتن حق در جهان مایوس بود که اینگونه نیست و اگر پرچمی در جهان نشان حق باشد بدون شک ولایت فقیه است. برخی در این حوزه هم بی طرف هستند تا ضد انقلاب از آنها تجلیل کند که باید گفت در این شرایط مرگ برای انسان بهتر است.
امام جمعه موقت تهران گفت: مردم کشور سالیان طولانی است با افتخار شعار« ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند» را سر می دهند و بر این عقیده استوار هستند.
وی ویژگی دیگر حضرت ابوالفضل(ع) را اراده فولادین دانست و بیان کرد: عده ای دارای ایمان های موسمی هستند و وقتی به مشکلی برمی خورند به یاد خداوند می افتند و همین که مشکل آنها حل شد خداوند را فراموش می کنند. برخی دینشان تنها کلامی است و در رفتارش هیچ نشانی از دین داری نیست.عده ای هم وجود دارند که مبنای دین آنها شخصیت ها هستند و به همین دلیل گمراه می شوند.
خاتمی تاکید کرد: افرادی که روزی مقابل پیامبر تلاش می کردند به جهاد بروند بعد از ایشان حضرت علی(ع) را یاری نکردند. کسانی که چشمشان به زبان شخصیت هاست دچار مشکل می شوند. خیلی ها سوابق افتخار آمیز زیادی داشتند اما در فتنه مسیر را گم کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: عاشورا تنها مربوط به گذشته نیست و ما امروز باید در زندگی این واقعه را الگو قرار دهیم و درس های لازم را بگیریم و به کار بندیم.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ديجيليت
ديجيليت آگهی