ایرنا/ معاون وزیر امور خارجه ژاپن با اشاره به اهمیت و جایگاه توافق هسته ای ایران در جهان تاکید کرد ژاپن همچنان از برجام حمایت خواهد کرد.

'تاکه ئو موری' شامگاه سه شنبه در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن همچنین از جمهوری اسلامی ایران به دلیل پایبندی به تعهدات خود در قالب برجام قدردانی کرد.
او ضمن خوشامدگویی به سفیر جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به روابط تاریخی و سنتی دو کشور تصریح کرد سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور است و امیدوارم با همکاری شما بتوانیم روابط ایران و ژاپن را بیش از پیش توسعه دهیم.
' مرتضی رحمانی موحد' سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روابط ایران و ژاپن در سال های اخیر رو به توسعه بوده است گفت: ما شاهد مرحله جدیدی در روابط دو کشور هستیم به طوری که توافقات اقتصادی و سیاسی خوبی بین دو طرف صورت گرفته و امیدواریم در آینده نیز این همکاری ها توسعه و ادامه داشته باشد.
در این دیدار دو طرف همچنین در خصوص اهمیت اجرایی شدن برجام و ضرورت حفظ صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس بحث و تبادل نظر کردند.
'مرتضی رحمانی موحد' سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن دهه سوم تیر ماه امسال با تقدیم رونوشت استوارنامه خود به «تاکه او آکیبا» قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ايران مهربان
سيل آگهی