خانه ملت/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ظریف باید در جلسه شورای امنیت حضور پیدا کند، گفت: روحانی هم در مجمع عمومی سازمان ملل باید نطق غرّایی علیه آمریکا داشته باشد.

علاءالدین بروجردی در خصوص جلسه آتی شورای امنیت با ریسات دوره‌ای آمریکا و ضرورت حضور رئیس‌جمهور در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: سازمان ملل متحد تریبون جهانی است و رئیس‌جمهور ایران در طول سال‌های گذشته حضور پرنگی در این مجمع و تاثیرگذارترین سخنرانی‌ها را داشته است.

لزوم حضور رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل دفاع از منافع ملی
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال حضور آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و دفاع از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران ضروری است.
وی افزود: رئیس‌جمهور ایران باید آمریکا را در سازمان ملل پای میز محاکمه بکشاند و با توجه به خروج از برجام، نقض قوانین بین‌المللی، ایجاد هرج و مرج جهانی در عرصه امنیت و اقتصاد و نقش آمریکا در کشتار مردم فلسطین و یمن و ... نطق غرا علیه آمریکا داشته باشد.

وزرای خارجه عموما در جلسات شورای امنیت حضور پیدا می‌کنند
بروجردی همچنین حضور نماینده از ایران در جلسه شورای امنیت را ضروری دانست و گفت: شرکت در این جلسه هم مهم است، اما معمولا وزیر امور خارجه در شورای امنیت حضور پیدا می‌کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افراد حاضر در شورای امنیت در سطح روسای کشور‌ها نیستند و در این اجلاس سفرای کشور‌ها در سازمان ملل حضور پیدا می‌کنند بنابراین سفیر ما باید حضور و به جهت اینکه موضوع جلسه ایران است، وزیر امور خارجه هم حاضر شود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar

ايران مهربان
سيل آگهی