مشرق/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر امروز امریکا یا 5+1 حاضر است با ما مذاکره کند و ایران یک تنه می نشیند با آنها حرف می‌زند، مسلما این قدرت دیپلماسی ما ناشی از قدرت خون شهدا است.

محمدباقر قالیباف که در جمع فرماندهان و مسوولان پیشکسوت جهاد و شهادت سخن می گفت، با بیان اینکه یکی از روزهای بسیار به یاد ماندنی برای من امروز است که در جمع شما پیشکسوتان جهاد و شهادت و رزمندگان دلیر خطه شهید پرور همدان هستم، گفت: امروز جای همه شهدا و همرزمان مان ازجمله شهید همدانی خالی است. امیدواریم در آن دنیا خجل زده امام و شهدا نباشیم و مانند دوران دفاع مقدس به وظایف مان عمل کنیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وظیفه خود می دانم که در محیط هایی که کمتر به موضوعات دوران دفاع مقدس پرداخته می شود به بخشی از غیرت،شجاعت، ولایت مداری، از خود گذشتگی و مدیریت و آن چیزی که در هویت هر صالح مصلحی مثل شماست را بیان کنم، تصریح کرد: دوران دفاع مقدس و رشادت ها و مبارزات شما پیشکسوتان قافله مجاهدین راه خداست که مایه عزت ایران اسلامی و عزت مسلمین دردنیا شده و باعث احیای مجدد اسلام و فرهنگ قران و اهل بیت شده است.
وی با بیان اینکه امروز در عرصه های اقتصادی دچار چالش های جدی هستیم ، گفت: در حوزه های فرهنگی اجتماعی هم مشکلاتی داریم اما در حوزه امنیت ببینید کشور ما امن ترین کشور منطقه است. در حوزه اقتدار همین طور. در بحث مربوط به توان نظامی از بعد طراحی و هنر جنگ نگاری سرمایه عظیمی در این حوزه به لحاظ دانش وجود دارد. به طوری که جزو 5 کشور دنیا برتر در این مقوله هستیم.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام به موفقیت کشورمان در حوزه صنایع نظامی به عنوان پیچیده ترین صنعت پرداخت و تصریح کرد: گاهی به شوخی می گویند وقتی در حوزه هوا و فضا و صنعت جنگ این همه افتخار و حرف برای گفتن دارید چطور در حوزه مثلا ساخت خودرو، ماشین تولیدی می شود پراید. خب جواب مشخص است؛ آن حوزه اگر موفقیت دارد به واسطه داشتن مردانی همچون شماست. زیرا در حقیقت این مردان، دست پرورده فرهنگی هستند که معتقدند قدرت خدا بالاترین قدرتهاست. این را باور دارند و جز در مقابل قدرت خدا در مقابل هیچ قدرتی سر تعظیم فرود نمی اورند. این پشکسوتان مردان مردی هستند که در دوران دفاع مقدس مردانه ایستادند و مبارزه کردند و جنگیدند.
وی با اشاره به سخن امام راحل مبنی بر راه قدس از کربلا می گذرد ، گفت: آن زمان برخی در خفا و آشکار به این سخن امام راحل خندیدند اما امروز می بینیم آن کلام امام محقق شده است.
قالیباف با تاکید بر اینکه هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کنیم، به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و بعد از پذیرش قطعنامه 598 پرداخت و اظهار کرد: امروز می بینیم نصرت از آن سربازان خداست و وعده خدا حق است.
وی ادامه داد: دشمن تا 25 کیلومتری مرز ما تا جلولا آمد اما امروز افتخار ما این است جهان اسلام از افغانستان و پاکستان تا جولان یکپارچه و با وحدت رویه در مقابله با اسراییل، بیخ گوش اسراییل فعال هستند.
قالیباف افزود: اگر امروز امریکا یا 5+1 حاضر است با ما مذاکره کند و مذاکراتش بیش از مذاکرات جنگ جهانی می شود و ایران یک تنه می نشیند با آنها حرف می زند، مسلما این قدرت دیپلماسی ما حاصل خون شهدا و زحمات و رشادت های شما پییشکسوتانی است که مظلومانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل جنگیدید و رد پای غیرتتان همه جا هست. اینهاست که امروز هژمونی امریکا را در خاورمیانه کف روی اب کرده است. قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت شماست و گرنه این قدرت های یاغی و ظالمانه و مستکبر هرگز حاضر به سخن گفتن با کسی نیستند.
فرمانده لشگر 5نصر با آرزوی سلامتی برای مردان جهاد و شهادت گفت: هیچ انسان منصفی هرگز شما را فراموش نخواهد کرد و هیچ چیزی در پیشگاه خدا گم نمی شود. ذره، ذره و مثقال، مثقال اعمال خوب و بد ما در پیشگاه خدا محاسبه می شود و باورمان این است که عزت ما در دست اوست.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امروز در عرصه اقتصادی کسانی موفق می شوند که مجاهدانه تلاش کنند، خاطرنشان کرد: بدون شک اگر در مسیر سنت های الهی حرکت کنیم به مردم مان اعتقاد داشته و در خدمت مردم باشیم حتما در عرصه اقتصادی هم موفق خواهیم شد و از پس مشکلات کنونی بر میآییم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید