خبرگزاری صدا و سیما/ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز در چهلمین سال انقلاب با رویارویی دیگری با آمریکا مواجه هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی روز پنجشنبه 26 مهرماه در پنجمین کنگره سراسری جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: خوشحالم که در جمع جمعی از نیروهای متعهد و دلسوز انقلاب هستم.
وی افزود: امروز در چهلمین سال انقلاب با رویارویی دیگری با آمریکا مواجه هستیم. هر چند این تقابل اولین رویارویی نیست اما از ویژگی های خاص و مهمی برخوردار است. هدف این رویارویی آینده منطقه است و به آن می توانیم رویارویی سرنوشت بگوییم. رویارویی سرنوشت منطقه بین ایران و آمریکا در حال وقوع است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نتیجه این رویارویی برای ایران و آمریکا تعیین کننده است. آمریکایی ها بعد از جنگ جهانی دوم در منطقه ما مستقر شدند و جای انگلیس را در ایران و عربستان و دیگر کشورها گرفتند. آمریکایی ها به عنوان دفاع از این منطقه در برابر کمونیسم نفت و گاز منطقه را بردند و بازار اسلحه خود را در اینجا برپا کردند و امنیت اسرائیل را تضمین کردند. اینجا بهشت آمریکا بود که انقلاب اسلامی آن را به هم زد. به همین دلیل رویارویی های آمریکا با این انقلاب شروع شد و امروز در یکی از مهم ترین رویارویی ها به سر می بریم.
وی خاطر نشان کرد: در این چهل سال آمریکایی ها روز به روز ضعیف تر شدند. ایران را از دست دادند. عربستان را رودر روی ما قرار دادند و ناکام ماندند. عربستان هم نتوانست نقشی برای آمریکا ایفا کند. عربستان به در و دیوار زد که سرمایه گذاری آمریکا را جلب کند اما نشد.
رضایی گفت:آمریکایی ها در موضوع افغانستان و عراق مستقیما وارد شدند ولی در باتلاق گرفتار شدند. آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که ایران را ازسر راه بردارند. اگر آنها ایران را در خودحل کند، تمام منطقه به دست آمریکا می افتد. اما اگر آمریکا شکست بخورد، باید به طور کامل از منطقه خارج شود و ایران قدرت بزرگ جهان اسلام خواهد شد و اسرائیل به محاصره در خواهد آمد. اگر آنها پیروز شوند، به تعبیر حضرت امام، مساجد را هم از ما می گیرند.
وی با اشاره به اهمیت رویارویی ایران و آمریکا در منطقه گفت: این نبرد بسیار جدی است. ابتدا تلاشی کردند که از طریق کنترل پیشرفت هسته ای ما، جلوی ما را بگیرند. تیم جدید آمریکا می گوید با کنترل هسته ای ایران، جلوی پیشرفت ایران را نمی توان گرفت. نباید این طور فکر کرد که اگر کسی غیر از ترامپ از جمهوری‌خواهان می آمد، مسائل خیلی فرق می کرد. پشت سر ترامپ یک دکترین است که می خواهد ایران را شکست دهد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اقتصاد نقطه آسیب پذیر ما بود اما ماجرا تنها اقتصاد نیست. تمام برنامه آمریکا اقتصاد نیست. رسانه هم هست. جریان های تروریستی هم هست. نمونه آن‌را در اهواز و سیستان و بلوچستان دیدید.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همه اقتصادهای دنیا با پدیده شوک اقتصادی مواجه هستند. اقتصاد ضربان دارد. اگر از حد طبیعی خارج شود، گرفتار تورم یا رکود می شود. سیاست های اقتصادی برای کنترل این نبض است.
وی افزود: دو اشکال پیش آمد. وارد یک شوک اقتصادی شدیم و سیاست های غلط اقتصادی دولت، ضربان اقتصاد را بیشتر وغیر طبیعی کرد. آمریکا تحریم را شروع کرد و در رسانه ها اطلاعات غلطی را پمپاژ کردند. اگر مدیریت اقتصادی درستی صورت می گرفت، اقدامات آمریکا، آسیب کمتری می زد و نرخ دلار بین 7 تا 8 هزار تومان متوقف می شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: واقعیت این است که انتظارات غیر واقعی به بیرون از مرزها، فرصت را از دولت گرفت. زمانی دولت به پاشنه جدید رو آورد که پنج سال وقت خوب را از دست دادیم.
وی افزود: ما باید اقتصاد را سرو سامان بدهیم. مردم باید برادری و کارآمدی دولت را درعمل ببینند. در جنگ رسانه ای، قرارگاه های دشمن در عربستان و اسرائیل و اروپای شرقی به وجود آمده است که فعال شده اند. در عملیات های تروریستی، می خواهند به مردم بگویند که دستاورد انقلاب در بعد امنیت متزلزل است. این جنگ اقتصادی و رسانه ای و تروریستی پروژه جدید آمریکایی ها برای ماندن در منطقه است.
رضایی ادامه داد: این جنگ بر سر آینده است. دشمنان می خواهند از فروپاشی خودشان در منطقه جلوگیری کنند و مسلمانان منطقه با هم متحد نشوند. این منطقه، نقطه سرنوشت جهان است.
وی گفت: ما به فضل پروردگار متعال آینده پرفروغی را برای ایران اسلامی رقم خواهیم زد. جنگ بر سر ریال ایران و دلار آمریکاست. جنگ بر سر خروج آمریکا از منطقه و نفوذ ایران درمنطقه است. بحث سرنوشت آزادی واستقلال ویا ماندن استعمارگران در منطقه است. باید مردم به صحنه مصاف بیایند و امور را مدیریت کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید