تسنیم/ عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: جابجایی آقای شریعتمداری مشکلی را حل نمی‌کند چراکه کسی که در یک وزارتخانه موفق نبوده دلیل نمی‌شود که در یک وزارتخانه دیگر موفق باشد.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره معرفی وزرای پیشنهای دولت و جابجایی شریعتمداری از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به وزارت کار اظهار داشت: جابجایی آقای شریعتمداری مشکلی را حل نمی‌کند چراکه کسی که در یک وزارتخانه موفق نبوده دلیل نمی‌شود که در یک وزارتخانه دیگر موفق باشد اما ما تابع نظر مجلس هستیم اما به نظر نمی‌رسد تفاوتی میان حل مشکلات مردم و پاسخگویی به آن‌ها ایجاد شود.

وی با اشاره به نزدیکی تفکر فرد انتخاب شده برای تصدی وزارت اقتصاد به محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: این موفقیت آقای نوبخت است که تیم اقتصادی را هم‌فکر و هم نظر خودش جور کند ولی اینکه آیا این تفکر می‌تواند مشکلات اقتصادی را حل کند باید در عمل دید که چه اتفاقی خواهد افتاد. هر چند تا کنون مشکلات باقی است و بعضا در برخی حوزه‌‌ها به نفع دولت بوده است.

ترقی در ادامه با اشاره به افزایش درآمد دولت در سال جاری، اذعان کرد: دولت از محل افزایش نرخ ارز توانسته بدهی‌های دولت را بپردازد الان هم به خاطر افزایش درآمدهای خود دولت اجازه نمی‌دهد نرخ ارز کاهش یابد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: متاسفانه هنوز مسئله بیکاری، نقدینگی، تولید و تورم برطرف نشده است و مشکلاتی هم که رهبر انقلاب به شورای عالی اقتصادی درباره وضعیت بانک‌ها تذکر دادند، هنوز بر سرجایش باقی است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید