آخرین خبر/ ماجرای جنجالی و ادامه دار قتل خاشقچی با افشاگری خبرنگار ایرانی گاردین وارد فاز جدیدی شد. صبح امروز روزنامه نگار «گاردین» طی توئیتی نوشت که خاشقچی به دلیل افشای پشت پرده حمایت «بن‌سلمان» از شبکه «ایران اینترنشنال» کشته شده است. در همین حال و پس از افشاگری این خبرنگار از علت قتل روزنامه نگار معروف عربستانی، وی دوباره دست به کار شد و توئیتی تازه که از ان بوی تهدید به مشام می‌رسد، منتشر کرد. این اقدام شجاعانه خبرنگار گاردین با حمایت سفیر ایران در انگلیس از وی همراه شد.

صبح امروز «سعید کمالی دهقان»، روزنامه‌نگار گاردین در پیامی که در صفحه توئیترش منتشر کرد، نوشت: «من می‌توانم تأیید کنم که جمال خاشقچی به این دلیل کشته شد که صبح روز 26 سپتامبر از استانبول تلفنی با من صحبت کرد و این مسئله را افشا کرد که بودجه شبکه «ایران اینترنشنال» از جانب محمد بن سلمان و سعود القحطانی تأمین شده است».
این خبرنگار پس از توییتش درباره "ارتباط قتل خاشقجی با افشاگری درباره «ایران اینترنشنال»"در ادامه پیام‌های دیگری را نیز در صفحه توئیترش منتشر کرده و از دولت ترکیه و همچنین روزنامه گاردین درخواست کرده تا این ادعایش را تأیید کنند. وی در ادامه بخش‌هایی از یکصد و دومین آیه سوره بقره را نیز منتشر کرده است.
لحظاتی بعد اما؛ خبرنگار افشاگر گاردین از بیم تهدیدها و اقدامات احتمالی در توییتی از بستگان و دوستانش خواست با او تماس نگیرند؛ مگر مادرش و عده ای اندک از افراد معتمد.
در همین رابطه و پس از توییت سعید کمالی دهقان درباره تهدیدها، حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس در توییتی نوشت: کمالی دهقان خبرنگار گاردین در اقدامی شجاعانه تائید کرد که جمال قاشقچی قبل از مرگ خود، اطلاعات مربوط به تأسیس شبکه‌ فارسی «ایران اینترنشنال» توسط مقامات عالی سعودی را نزد وی افشا کرده است. وی افزود: مقامات ذی‌ربط از مخاطرات احتمالی برای آقای کمالی آگاه هستند و سفارت نیز با آن‌ها در تماس است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید