مهر/ معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: مسئولیت مستقیم اروپاست که با خروج آمریکا از این توافق بین المللی و نقض قطعنامه شورای امنیت گام های عملی برای برای حفظ برجام بردارد.

ویتو روزاریو پتروچلی امروز در دیدار با عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه حمایت از برجام سیاست ایتالیاست، گفت: توافق (برجام) به عنوان یک دستاورد مهم برای ثبات در جهان مورد تائید است و سنا ایتالیا از آن حمایت می کند.

رئیس کمیسیون خارجی سنا ایتالیا همچنین بر ضرورت گسترش همکاری های پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار؛ عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه نیز با تشریح آخرین تحولات مربوط به برجام و اجرای تعهدات کامل کشورمان نسبت به این توافق که بارها توسط اژآنس بین المللی انرژی اتمی مورد تائید قرار گرفته است، گفت: ما در قبال این تعهدات انتظار داریم که مردم ایران از منافع این توافق بهره مند شوند.

وی افزود: این مسئولیت مستقیم اروپاست که با خروج آمریکا از این توافق بین المللی و نقض قطعنامه شورای امنیت گام های عملی برای برای حفظ برجام بردارد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با اجرای کامل تعهدات خود در قبال برجام، مسئولیت پذیری خود را به اثبات رسانده و لازم است در مقابل، اروپا اجازه ندهد که آمریکا از مسائل مالی و پولی به عنوان یک سلاح برای تحمیل یک جانبه گرایی خود بر جامعه بین المللی سوء استفاده کند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید