ایسنا/ رئیس فراکسیون شفاف‌سازی در پاسخ به سوال دانشجویان درباره اعلام حقوق نمایندگی خود اظهار کرد: من در ابتدای دوره نمایندگی، در دانشگاه فردوسی مشهد، حقوقم را اعلام کردم. بعد از آن بود که هجمه‌ها به من شروع شد. برخی نمایندگان حتی به من هجمه فیزیکی کردند و می‌خواستند من را بزنند. آنها به خاطر اعلام حقوق پشت سر هم در جلسه علنی مجلس، تذکر ماده ۷۹ دادند.

محمود صادقی در همایش "چالش شفافیت مجلس" که در دانشگاه شریف برگزار شد، اضافه کرد: بر اساس قانون تا پایان سال ۹۶ سامانه اعلام و انتشار علنی حقوق و مزایا باید بارگذاری می‌شد اما این اتفاق نیفتاد. ما از آقای جمشید انصاری رئیس امور استخدامی در این باره توضیح خواستیم و ایشان گفت که ۴۰۰ دستگاه اطلاعاتشان را بارگذاری کردند و برخی دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات قدری تاخیر کردند که یکی از آنها مجلس است. البته آقای لاریجانی در دیدار با فراکسیون شفاف‌سازی گفتند که آمار و اطلاعات مجلس نیز ارائه شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس درباره میزان حقوق دریافتی‌اش نیز گفت: برخی نمایندگان از دستگاه‌های خودشان مامور به خدمت هستند و حقوق آنجا را دریافت می‌کنند. من هیات علمی دانشگاه و دانشیار هستم و حقوقم حدود ۹ میلیون تومان است اما میزان هزینه‌های دفاتر بر اساس تعداد شهرهایی که نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه‌شان دارند، متغیر است. من بابت هزینه‌های دفاتر ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان دریافت می‌کنم و غیر از تهران در اسلامشهر، شهرری، لواسانات و پردیس دفاتری داریم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید