ایرنا/ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، کشور و جهاد کشاورزی به صلاح کشور نیست.

پروانه مافی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: استیضاح وزیران آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و کشور در شرایط کنونی کشور که شرایط ویژه ای است به صلاح نیست و من هیچ کدام از این استیضاح ها را امضا نکرده ام.
وی افزود: معتقدم بسیاری از مشکلات را می توان از طریق سوال، تذکر و پیگیری با وزیران به نتیجه رساند و نمایندگان نباید همان ابتدا به سراغ خانه آخر که همان استیضاح است، بروند.
وی تصریح کرد: امروز به گونه است که برخی از نمایندگان بلافاصله بعد از این که فکر می کنند مشکلی وجود دارد راه استیضاح را انتخاب می کنند که این ارزش ابزارهای نظارتی مجلس را کاهش می دهد، هر ابزاری باید ابهت و جایگاه خود را حفظ کند.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: زمانی که برای هر سوال پیش پا افتاده استیضاح مطرح می شود جایگاه استیضاح متزلزل می شود، بسیاری از مباحث که برای برخی از وزیران مطرح است قابل حل و فصل با معاونان وزیران و خود وزیران است.
وی گفت: در شرایط فعلی کشور که باید یکپارچکی و وحدت بین مردم، دولت و مجلس وجود داشته باشد تا ما بر مشکلات فائق آییم، این مباحث جای مناسبی ندارد و فکر می کنم استیضاح کنندگان هم توفیق لازم را به دست نمی آورند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید