خانه ملت/ رییس مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ملی با شناخت و رصد دقیق مسائل باید به درمان چالش های کشور کمک کند.

علی لاریجانی عصر چهارشنبه در هفتمین نشست سراسری مدیران رسانه ملی با عنوان 'راهبردهای رسانه ملی در دهه پنجم انقلاب اسلامی' گفت: امروز شرایط برای تصمیم گیری‌های مهم در کشور تغییر کرده است و باید با شناخت دقیق این شرایط ، گام برداشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که رسانه ملی باید در آن قوی و فعال ورود کند، فضای مجازی است، و افزود: امریکا علیه ایران در عرصه جنگ رسانه ای و اقتصادی سرمایه گذاری سنگینی کرده است که بر هم زدن بازار ارز و سکه در ماه های قبل از جمله عملیات روانی دشمن با ابزار رسانه ای بود.
لاریجانی با تاکید بر اینکه پرداختن به مسائل کشور در رسانه باید با نگاه درمان آن چالش باشد، بیان کرد: صدا و سیما می تواند با رصد دقیق شرایط و حوادث کشور ، ترسیم افق های روشن ، ارائه تفسیر و تحلیل و بهره گیری از دیدگاه صاحب نظران برای حل مسائل چاره اندیشی کند.
وی به برخی چالش های سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی کشور اشاره کرد و فربه شدن دولت را یکی از این چالش ها دانست که 85 تا 90 درصد بودجه کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بحران آب را یکی دیگر از مشکلاتی خواند که نتیجه استحصال بیش از حد از منابع زیرزمینی است.
وی وضعیت محیط زیست و مساله پسماندها در تهران و دیگر شهرهای کشور را از دیگر چالش ها برشمرد و تصریح کرد: اشتغال و بیکاری نیز امری است که از دیر باز با فراز و فرود مواجه بوده است. نرخ تورم نیز که معمولا دو رقمی بوده بخشی از مشکلات اساسی و مزمن کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی نقش رسانه ملی را در حل مشکلات همچون نهادهای نظارتی دانست و بیان کرد: رسانه ملی برای طرح و بیان چالش‌ ها و کمک به رفع آن‌ها به عنوان سازمانی مردمی نقش مهم و موثری دارد.
رئیس قوه مقننه کشورمان با تاکید بر اینکه شناخت مسیر آینده نیز مهم است، خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای خوب جمهوری اسلامی ایران موضوع مردم سالاری دینی است و نباید مخدوش شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه ملی تا کنون در زنده نگه داشتن 22 بهمن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بسیار زیبا کار کرده است، افزود: تلاش دشمن ایجاد فضایی یاس آلود است که آن عظمت را نشان ندهد اما راهبرد رسانه ملی در این زمینه تحسین برانگیز بوده است.
وی با تأکید بر اینکه باید پیام های مثبت در جامعه تقویت شود، ادامه داد: باید توفیقات در عرصه صادرات ، گردشگری و صنایع دستی پر رنگ و روی آن کار شود و با انعکاس درست فضاهای جدیدی که برای کار در حال ایجاد است، امید رادر مردم زنده نگه داشت.
لاریجانی ابراز امیدواری کرد مردم ایران با روحیه انقلابی و تلاش از این مرحله نسبتا سخت از انقلاب هم عبور کنند و به سرمنزل مقصود برسند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

نسخه جديد
آگهی