ایرنا/ سفارت جمهوری اسلامی ایران در ورشو طی بیانیه ای اعلام کردکه برغم ادعای مقامات لهستانی مبنی برعدم ارتباط نشست ورشو با ایران، اما مقامات آمریکایی از اعلام اهداف اصلی این نشست مبنی بر هدف قرار دادن ایران در منطقه اجتناب نمی کنند.

به گزارش تارنمای سفارت ایران در ورشو، در این بیانیه آمده است : با توجه به تعهدات مقامات لهستانی برای عدم تمرکز نشست ورشو بر محور ایران، اما باید گفت که مقامات آمریکایی صریحا هدف اولیه برگزاری نشست ورشو را تضعیف نقش ایران در منطقه خاورمیانه عنوان می کنند.
سفارت ایران در لهستان در بیانیه خود تصریح کرد: اهداف مخرب آمریکا در نشست ورشو تلاش دیگری است از سوی دولت ایالات متحده برای تضعیف و جلوگیری از توافقنامه های بین المللی در جهت حفظ صلح و امنیت که در سازمان ملل متحد و شورای امنیت بدست آمده است.
این بیانیه می افزاید: خروج آمریکا از توافق هسته ای (برجام) خود نمونه ای از عدم تعهد و بی مسئولیتی آمریکا به توافقات بین المللی است. آمریکا همچنین از طریق اعمال قوانین و مقررات داخلی خود به اتباع و شرکت های دیگر کشورها به دنبال کسب اهداف سیاسی خود است. بنابراین رفتار آمریکا تهدید جدی برای آزادی تجارت و کسب و کار را در جهان است.
در این بیانیه آمده است: آمریکا خود به تنهایی نقش اصلی بی ثباتی در منطقه آسیای غربی را بر عهده دارد. در دهه های گذشته با نگاهی به سابقه ویران کننده آمریکا در خاورمیانه از جمله حمایت از صدام حسین در جنگ تحمیلی علیه ایران و جنایات وی علیه مردم عراق و آغاز جنگ نظامی علیه کشورهای افغانستان و عراق که منشا بوجود امدن گروه های افراطی و تررویستی در منطقه می باشد می توان به خوبی بر نقش آمریکا در صلح خاورمیانه پی برد.
در حال تکمیل...


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید