ایرنا/ فرمانده گردان ارتش پاکستان در ایالت بلوچستان گفت: این کشور طرح حصارکشی نوار مرزی مشترک خود با جمهوری اسلامی ایران را از هفته آینده اجرایی می کند.

ژنرال «عاصم سلیم باجوا» طی سخنرانی در همایش توسعه معادن بلوچستان در شهر «کویته» افزود: تامین امنیت مرزها اجتناب ناپذیر است چون این روند با توسعه و ثبات ارتباط مستقیم دارد.
وی اظهار داشت: تاکنون 370 کیلومتر از نوار مرزی ایالت بلوچستان حصارکشی شده و قرار است مناطق مرزی پاکستان با ایران در منطقه نیز به زودی حصارکشی شود.
سخنگوی ارتش پاکستان اوایل اسفندماه امسال اعلام کرد: این کشور برای تقویت امنیت مرزهای مشترک، همکاری های بسیار عالی در تمام سطوح با جمهوری اسلامی ایران دارد.
سرلشکر 'آصف غفور' سوم اسفندماه طی نشست خبری در شهر راولپندی در پاسخ به خبرنگار ایرنا گفت: ما خواستار طرح موضوع حصارکشی با طرف ایرانی هم هستیم و اگر توافقی انجام شود حاضریم این کار را در مرزهای مشترک دو کشور نیز انجام دهیم.
خط مرزی ایران - پاکستان به فاصلهٔ ۹۵۹ کیلومتر (۵۹۶ مایل) است که این دو کشور را از یکدیگر جدا می‌کند. این مرز از نقطه تقاطع مشترک ایران، پاکستان و افغانستان آغاز می‌شود و خطی نسبتاً مستقیم به سمت جنوب شرقی را دنبال می‌کند تا به چشمه‌های آب گرمی برسد. در انتها، مرز به خلیج گواتر در دریای عمان ختم می‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید