فارس/ وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور با «محمد جواد ظریف» درباره ونزوئلا رایزنی تلفنی داشته است.

وزارت خارجه روسیه امروز سه شنبه از رایزنی تلفنی وزیر خارجه این کشور با همتای ایرانی درباره ونزوئلا خبر داده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری اینترفکس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران رایزنی تلفنی داشته است. بنا بر اعلام وزارت خارجه روسیه، لاوروف و ظریف درباره ونزوئلا تبادل نظر کردند.
رایزنی مقام‌های ارشد روسیه و ایران درباره ونزوئلا در حالی صورت گرفته که مواضع مداخله‌جویانه و فشارهای دولت آمریکا علیه دولت مشروع ونزوئلا از یک سو و حمایت‌هایش از رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور آمرذیکای لاتین همچنان ادامه دارد.
طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه درباره رایزنی تلفنی لاوروف و ظریف، وزرای خارجه دو کشور من صحبت درباره تحولات ونزوئلا، بر لزوم اساس قرار گرفتن «اصول منشور سازمان ملل» و تلاش جامعه‌ بین‌المللی برای حصول به یک فهم متقابل بین طرف‌ها و نیروهای مسئول سیاسی در ونزوئلا به منظور اطمینان یافتن از صلح در این کشور و حل هر چه زودتر مشکلات اقتصادی و اجتماعی این کشور تاکید کردند.
وزارت خارجه روسیه همچنین خبر داده که دو طرف درباره برخی دیگر از موضوعات هم تبادل نظر کردند اما توضیحاتی بیشتری درباره این موضوعات ارائه نداده است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید