خانه ملت/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: با توجه به اینکه دولت ترامپ تحت فشار افکار عمومی و سیاستمداران به دلیل نقض عهدهای مکرر وی است، احتمال بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد.

سیدحسین نقوی حسینی با یادآوری درخواست پنجاه دیپلمات و افسر آمریکایی از ترامپ برای بازگشت به برجام، گفت: خروج آمریکا از برجام حیثیت آمریکایی‌ها را زیر سوال برد، همچنین دولت ترامپ تحت فشار افکار عمومی و سیاستمداران مستقل دونیا قرار گرفته است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا به عنوان مدعی کشوری با نظم بین‌الملل بالا و رعایت حقوق بشر، یک طرفه از قرارداد برجام خارج شد و این موضوع سبب شده تا منزوی و از سوی دیگر تحت فشار قرار بگیرد.

آمریکا برای بازگشت به برجام باید حُسن نیت خود را به ایران نشان دهد

وی افزود: در صورتی که آمریکا تصمیم به بازگشت به برجام بگیرد، باید به همه تعهدات خود جامه عمل بپوشانند و ضمن رفع تحریم‌ها، تضمین لازم برای جبران خسارات به جمهوری اسلامی را بدهد.

نقوی حسینی تاکید کرد: آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای باید حُسن نیت خود را به جمهوری اسلامی ایران و سایر طرف‌های توافق اثبات کند، 4+1 نیز باید نسبت به تصمیم دولت آمریکا درباره برجام اطمینان خاطر پیدا کنند زیرا بسیاری زا روابط ایران و اروپا به دلیل خروج آمریکا از برجام به هم خورده است.

احتمال بازگشت به توافق هسته‌ای به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ترامپ بیش از اندازه تحت فشار دیگران به دلیل خروج از برجام است، با توجه به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید چهره یاغی‌گری خود را اصلاح کند با توجه به این شرایط احتمال بازگشت به برجام وجود دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید