مهر/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد بیانات رهبر انقلاب مبنی بر بی اعتماد نسبت به اروپایی ها گفت: دولت و وزیر امور خارجه توجه ویژه و عملی به هشدار رهبری داشته باشند.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بیانیه گام دوم انقلاب گفت: فرمایشات رهبر انقلاب قطعاً فصل الخطاب است و با توجه به تجربه تلخی که با آمریکایی‌ها داشتیم و پیش از آن مقام معظم رهبری نسبت به آمریکا این بد بینی را داشتند و امروز هم نسبت به اروپا این نظر را دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در بیانات رهبر انقلاب عنوان شده است تعدادی از کشورهای اروپایی و با توجه به اینکه اتحادیه اروپا ۲۸ کشور است، عبارتی هوشمندانه و بسیار دقیقی از نظر سیاسی است یعنی ما نمی‌خواهیم همه کشورهای اروپایی را در یک کفه ترازو قرار دهیم.

بروجردی همچنین گفت: آمریکا کشوری است که با جمهوری اسلامی در خصم است و تعدادی از کشورهای اروپایی هم دنباله رو آمریکا هستند و به میزانی که اروپایی‌ها بتوانند به تعهدات خود عمل کنند و در آزمون بسیار بزرگ برجام می‌توان این را محک زد و اگر از آمریکا پیروی کردند طبیعتاً صورت حساب آنها به صورت حساب آمریکا پیوست خواهد خورد.

وی تأکید کرد: دولت و شخص وزیر امور خارجه باید نسبت به هشدار مقام معظم رهبری توجه ویژه و عملی را از خود نشان دهند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ايران مهربان
سيل آگهی