باشگاه خبرنگاران/ خاطره‌ای از رهبر انقلاب را خواهید خواند که خودشان بیان کرده اند و حاوی نکته‌ی جالب و در خور تاملی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اسفندماه سال۹۰ در دیداری که با دانشمندان و مسئولان صنعت هسته‌ای داشتند یک خاطره‌ی جالب را بیان کردند که در ادامه متن آن را می‌خوانید:

حضرت آیت الله خامنه‌ای:
یک چیزهایی اصلاً با پول قابل سنجش نیست. حالا ممکن است انسان در مقام مقایسه، مسامحتاً اسم پول را هم بیاورد.
من رفته بودم به یکی از این استان‌های کشور. جزو دیدارهایی که داشتیم، دیدار با دانشگاهی‌ها و دانشجو‌ها و اساتید و این‌ها بود؛ دیدار خیلی پرشورِ قشنگی بود. یکی از اساتید آنجا که دانشمندی است - من او را می‌شناختم و هست - سخنرانی کرد. چند نفر سخنرانی کردند؛ از جمله این مرد دانشمند سخنرانی کرد. برای اینکه توجه این بنده‌ی حقیر و مجموعه‌ی دستگاه را به این استان جلب کند، امتیازات این استان را می‌گفت؛ که مثلاً این امتیاز را دارد، این امتیاز را دارد، این‌ها مثلاً اینقدر میلیارد می‌ارزد و جا دارد که اینقدر خرج بشود. مضمون حرفی که آن وقت زدم - حالا الفاظش را دقیق نمی‌توانم به یاد بیاورم - این بود که گفتم شما این چیزهایی را که ذکر کردید، مادی است؛ خود شما چند میلیارد بیشتر از این‌ها می‌ارزید. یک دانشمند و استادی توی یک شهری، توی یک مرکز استانی، مگر قابل مقایسه است با امتیازات مادی یک استان؟ فکر این است، انسان این است، شخصیت این است.

بیانات در دیدار دانشمندان هسته‌ای ۱۳۹۰/۱۲/۳


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید