ایرنا/ سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی زنیم بلکه خرخره آمریکا را اینقدر می فشاریم تا خفه شود و بشریت نجات یابد؛ این رسالت و مسئولیت ماست.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت سالگرد واقعه پنجم اردیبهشت شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس افزود: آمریکا قریب به 240 سال سابقه دارد و در این مدت 47 جنگ را انجام داده که برخی حدود 10 سال طول کشیده است.
وی گفت: هر جا قتل، غارت و خونریزی روی کره زمین بوده یک طرف آن آمریکاست که یا کانون فتنه بوده یا در آن حضور داشته است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اظهار داشت: حدود 130 سال طول کشید تا آمریکا شکل گرفت بعد از آن یا هر سال یا یک سال در میان یا هر چهار سال، یکسره این کشور در حال جنگ و خونریزی بوده و اکنون هم اینگونه است.
وی با بیان اینکه دشمنی های آمریکا کماکان ادامه دارد گفت: جنگ ویتنام، جنگ جهانی دوم، افغانستان، عراق، سوریه، یمن و سایر جنگ و خونریزی ها همه محصول و دستاورد حکومت ننگین آمریکای جنایتکار است که هیچ نقطه نورانی در عملکرد خود ندارد.
سردار شکارچی افزود: اگر آمریکا را به گرگ تشبیه کنیم، می ترسیم در قیامت گرگ ها از ما شکایت کنند، اگر آن را تشبیه به حیوان کنیم نیز حیوان ها شکایت خواهند کرد.
وی گفت: ما سرزمین صحرای طبس را مقدس می دانیم به دلیل اینکه ماموران الهی به فرمان خدا و فرموده حضرت امام خمینی (ره) شن های این صحرا بلایی به سر آمریکایی ها آوردند که اشک رئیس جمهور وقت این کشور، کارتر پلید را درآوردند.
وی ادامه داد: کارتر اعتراف کرد ساعت 2 بامداد وقتی خبر شکست عملیات به اصطلاح «پنجه عقاب» خود را در صحرای طبس شنیدم برای اولین بار گریه کردم که بدون اینکه هیچ نیرویی در منطقه باشد و هیچ تجهیزاتی در مقابل تجهیزات ما باشد یگان های ویژه که از پیشرفته ترین هلی کوپترهای آن زمان استفاده و 6 ماه در صحرایی مشابه طبس تمرین کردند همه آمال و آرزوهای ما به هم ریخت و شکست خوردیم.
سخنگوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: شکست ننگین آمریکا در صحرای طبس در صفحه تاریخ جهان و تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان یک نقطه قوت و تحکیم برای انقلاب اسلامی و به عنوان یک نقطه ذلت و شکست مفتضحانه در تاریخ آمریکا به ثبت رسید.
وی اظهار داشت: بنی صدر ملعون که در پشت صحنه با آمریکایی ارتباط و 2 مسئولیت راهبردی ریاست جمهوری و فرماندهی کل قوا را بر عهده داشت، دستور داد همزمان با این شکست مفتضحانه برای کاهش شکست و درد آمریکایی ها با کمال تاسف اسناد و مدارک باقیمانده روی این سرزمین را بمباران کردند و بخشی از این اسناد و مدارک با دستور وی از بین رفت.
سرتیپ شکارچی گفت: همه دشمنان اسلام از جمله آمریکا و عربستان سعودی که از همان زمان پشتیبان آمریکایی ها بود و در مقابل جمهوری اسلامی صف آرایی کرده بودند، غافل از این بودند که در چهار دهه انقلاب اسلامی با همه مشکلات، توطئه ها و مرگ های پی در پی که یکی از آنها برای سقوط یک کشور و نظام کافی است، انقلاب اسلامی پله های ترقی و اقتدار را طی می کند و آمریکای جنایتکار شیب سقوط را پشت سر می گذارد.
وی افزود: امروز بعد از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، ذلت آمریکا و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را در منطقه و جهان می بینیم.
وی بیان کرد: جنگ جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت و ارتش بعث عراق به عنوان خط مقدم نظام استکبار جهانی و نظام سلطه بود که هشت سال آنچه در توان نظام سلطه و استکبار جهانی بود در مقابل نظام جمهوری اسلامی صف آرایی کرد ولی جنگ با شکست نظام سلطه به پایان رسید.

سردار شکارچی اظهار داشت: حشد الشعبی عراق مقتدرانه در مقابل دشمن ایستاده است همچنین انصارالله یمن، حماس، حزب الله لبنان، بسیجیان در سوریه، فاطمیون و زینبیون امروز دست در دست هم در مقابل استکبار هستند.
وی گفت: در 40 ساله دوم انقلاب با قدرت و سرعت و مقتدرانه هرچه زودتر بایستی به عمر آمریکا پایان بدهیم و هر کس غیر از این مسیر اگر بخواهد طی کند، خائن به انقلاب است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: ما برای خدا انقلاب کردیم و محکم پای کلمه ربناالله ایستاده ایم، رگ های بدن خود را نذر این کلمه کرده ایم و استقامت می کنیم تا دشمن از پا درآید.
وی گفت: مطمئن هستیم همچون واقعه پنجم اردبهشت سال 59 در طبس خداوند ما یاری خواهد کرد و شن های بیابان و همه عوامل هستی را به کمک ما خواهد آورد لذا چرا باید بترسیم و نگران باشیم مگر پیروز عرصه جهاد باید از چیزی بترسد یا غمگین باشد.
شکارچی اظهار داشت: چند سال از واقعه طبس می گذرد و خیلی از جوانان هنوز به دنیا نیامده بودند و خیلی ها به یاد نمی آورند ولی امروز به عنوان مجاهدان فی سبیل الله در صف شهادت قرار گرفته اند و این مسیر نورانی را انتخاب کرده اند.
وی گفت: امروز هزاران شهید حججی به عنوان دشمنان درجه یک آمریکای جنایتکار حضور دارند که به مراتب قوی تر از اول انقلاب هستیم و شرایط امروز ما به لحاظ مادی و معنوی قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: روزی برای یک قبضه دستی محتاج به بیگانگان بودیم اما استقامت کردیم و ما پیروز عرصه های جنگ، جهاد و شهادت شدیم و امروز روی پای خود ایستاده ایم و به هیچ بیگانه ای نیازمند نیستیم.
وی تاکید کرد: باید این پیام را به چند قشر برسانیم ابتدا به دشمنان، سپس به حامیان دشمنان، سوم به نسل هایی که تجربه انقلاب را نداشته یا نتوانسته پیام انقلاب را بگیرند و مهمتر از همه به کسانی که اعتبار و اعتقاد راسخ به امدادهای قلبی ندارند.
سردار شکارچی گفت: امروز از هرچه ذخایر در عربستان سعودی و امارات و کشورهای مشابه اینها در آینده به فرموده مقام معظم رهبری ناراحت نیستیم و این ذخایر به دست رزمندگان اسلام و مجاهدان منطقه خواهد افتاد و این سلاح های مرگبار بر سر سازندگان و تولید کنندگان فرو خواهد آمد.
وی یادآور شد: 40 سال مملو از فراز و نشیب، شیرینی و تلخی پشت سر گذاشته شد و امروز ایران اسلامی قابل مقایسه با قبل نیست و هیبت و قدرت نظام سلطه قبل از انقلاب نیز با امروز قابل مقایسه نیست.
سخنگوی نیروهای مسلح گفت: امروز دشمن از روی استیصال و ناتوانی نه از روی قدرت هرچه در چنته دارد از جمله فشار اقتصادی، تحریم، تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر موارد را بیرون کشیده است.
وی گفت: امروز وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ارتش قهرمان، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بسیج سلحشور و قهرمان و خدامحور به مراتب قدرتمندتر و مستحکم تر از اول انقلاب و دوران دفاع مقدس است.
سردار شکارچی با اشاره به پنجم اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس ادامه داد: خدا را شاکریم که این فرصت موجب شد حقانیت نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان بکشیم.
وی تاکید کرد: آمریکا قدرت پوشالی است که هیمنه اش در پنجم اردیبهشت سال 1359 شکسته شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید