میزان/ سرلشکر صفوی با بیان اینکه ۱۵ هزار نفر در عربستان سعودی سالانه برای تحصیل به اروپا و آمریکا می‌روند، گفت: دیگر این قشر تحصیل کرده نظام پادشاهی عربستان را بر نمی‌تابد و‌به عبارتی دیگر، قطار پادشاهی عربستان به پایان خط رسیده است.

سرلشکر «سید یحیی صفوی» در مراسم اختتامیه همایش بین‌المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ که امروز دوشنبه ۹ اردیبهشت در دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه نگاه ما به عنوان یک مسلمان به تحولات عمیق آینده باید ریشه فکری و ایدئولوژیک داشته باشد، عنوان کرد: هدف آینده پژوهی به تنهایی شناخت تحولات آینده نیست بلکه کمک به تصمیم گیران برای ساخت آینده بهتر در برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه طی ۲۰ سال گذشته سرنوشت سیاسی و امنیتی اکثر ملت‌های اسلامی را غرب بر عهده گرفته است، گفت: آمریکا ۴۰۰ میلیارد دلار از سعودی‌ها گرفته و ترامپ امنیت را تجاری کرده است تا جایی که حتی به اروپایی‌های می‌گوید باید سهم خود را در ناتو بپردازید.

وی با بیان اینکه از حدود ۵۷ کشور عضو همکاری‌های اسلامی ۴ کشور ایران، موریتانی، پاکستان و افغانستان جمهوری هستند عنوتن کرد: پیش بینی می‌َشود که تا ۲۰ الی ۳۰ سال آینده کشور‌های دارای رژیم شاهنشاهی نیز به سمت این نوع حکومت حرکت کنند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ۱۵ هزار نفر در عربستان سعودی سالانه برای تحصیل به اروپا و آمریکا می‌روند، گفت: دیگر این قشر تحصیل کرده نظام پادشاهی عربستان را بر نمی‌تابد و‌به عبارتی دیگر، قطار پادشاهی عربستان به پایان خط رسیده است.

سرلشکر صفوی در‌ پایان خاطرنشان کرد: کشور‌های اسلامی باید سرنوشت خود را مشخص کنند چرا که کشور‌های اسلامی حدود ۷ درصد ذخایر انرژی و ۵۷ درصد گاز را در دست دارند و قدرت‌های بزرگی مانند چین برای رفع نیاز خود به سمت آن‌ها خواهند آمد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید