آخرین خبر/ انتخابات امروز هیئت رئیسه مجلس درحالی برگزار شد که از چند روز قبل اخبار غیر رسمی از معامله تعدادی از اصولگرایان با لاریجانی بر سر ماندن وی در راس مجلس حکایت داشت. روز گذشته یک منبع آگاه به آخرین خبر گفته بود که بخشی از اصولگرایان اعلام کرده‌اند در صورتی به تداوم ریاست لاریجانی رای خواهند داد که حامیان وی در پایین کشیدن مطهری از صندلی نایب رئیسی مجلس با آنان همراه شوند. به نظر می‌رسد که رای نیاوردن علی مطهری برای نایب رئیسی مجلس در انتخابات امروز هیئت رئیسه، نتیجه معامله لاریجانی است.

برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس اولین دستورکار جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان بود که طی آن علی لاریجانی و محمدرضا عارف برای ریاست پارلمان کاندیدا شدند.
پس از رأی‌گیری برای ریاست مجلس، علی لاریجانی با کسب 155 رأی از 279 آرای مأخوذه مجدداً به عنوان رئیس پارلمان برای سومین سال فعالیت مجلس دهم برگزیده شد.
علی لاریجانی سال گذشته با کسب 147 رأی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شده بود.
محمدرضا عارف نیز با کسب 105 رأی، از رسیدن به کرسی ریاست مجلس بازماند.
محمدجواد ابطحی نیز 5 رای نمایندگان مجلس را به خود اختصاص داد.
5 رأی هم باطل اعلام شد.

بر اساس این گزارش، از میان نامزدهای نایب رئیسی مجلس، مسعود پزشکیان و عبدالرضا مصری به ترتیب با ۱۴۸ و ۱۴۳ رأی به عنوان نواب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.
پیش از این علی مطهری به مدت سه سال نایب رئیس دوم مجلس بود.
پس از انتخاب نواب رئیس، انتخاب کارپردازان در دستور کار قرار گرفت که با رأی نمایندگان آشوری، اسدالله عباسی و بهروز نعمتی به عنوان کارپردازان هیئت رئیسه مجلس انتخاب شدند.
همچنین محمد علی وکیلی، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، علی اصغر یوسف نژاد علیرضا رحیمی، احمد امیرآبادی و اکبر رنجبرزاده نیز به عنوان دبیران هیئت رئیسه مجلس برگزیده شدند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی