آخرین خبر/ درخواست یک روزنامه از دولت برای گران کردن بنزین علی رغم مخالفت مردم، حقوق عجیب 500 هزار تومانی برای برخی فرهنگیان و سازهای ناکوک رقابت اصلاح طلبان و اصولگرایان بخش هایی از خبرهای ویژه و کمتر دیده شده رسانه هاست که تحریریه آخرین خبر در قالب بسته تصویری و مکتوب آن را به مخاطبان خود تقدیم می کند.

دیدن ویدئوهای این خبر را از دست ندهید.

تهران، دومین استان محروم کشور شد!
سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفته استان تهران، بعد از سیستان و بلوچستان دومین استان محروم کشور از لحاظ فضای آموزشی محسوب می شود و برای رسیدن به میانگین کشوری باید 23 هزار کلاس درس جدید در این استان دایر شود.

ویلچرهم نجومی شد
از گوشه و کنار بازار تجهیزات پزشکی به گوش می رسد که قیمت ویلچر به 4 برابر رسیده است. با اینکه 95 درصد ویلچرها در داخل کشورها تولید می شود اما افزایش قیمت قطعات پزشکی باعث شده است تا این چرخ زیر پای معلولان به باری روی دوش آن ها تبدیل شود.
در این آشفته بازار وزارت بهداشت از مسئولیت شانه خالی کرده و سازمان بهزیستی حاضر به پاسخگویی نشده است

خوش رقصی یک روزنامه برای دولت
یک روزنامه کثیرالانتشار به دولت پیشنهاد داده که بنزین گران شود چون همان طور که مردم 3 سال پیش آن را پذیرفتند اکنون نیز افزایش قیمت بنزین را قبول می کنند. سیاست گذاران معتقدند مردم این مساله را نمی پذیرند.

حقوق 500 هزار تومانی برای معلمی
حدود 5 سال پیش طرح خرید خدمات آموزشی برای مناطق محروم اجرا شد تا کمبود معلم در آموزش و پرورش از بین برود. اما تا به حال نه تنها این کمبود حل نشده بلکه مشکلاتی را از قبیل حقوق اندک در حدود ماهیانه 500 هزار تومان، ناقص رد شدن بیمه و هزینه بالای ایاب و ذهاب برای معلمان ایجاد کرده است.

سازهای ناکوک رقابت اصلاح طلبان و اصولگرایان
عباس عبدی، فعال اصلاح طلب گفته احتمال اینکه اصلاح طلبان بتوانند لیستی برای مجلس ارائه دهند تا از این طریق مردم را پای صندوق رای بکشانند، کم است. برای همین از الان بازی را باخته اند. شنیده شده در یک جلسه استانی اصلاح طلبان هم دو چهره از این جریان دسته به یقه شدند.
از طرف دیگر در جریان اصولگرایی تحرکات سیاسی جداگانه به چشم می خورد و برخی اصول گراها علیه یکدیگر موضع گرفته اند و نمی توانند به وحدت برسند.

استخوان لای زخم بازنشستگان
سیدمیعاد صالحی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی گفته که «به بیش از ۵۰ شرکت تابعه صندوق بازنشستگی دستور دادم ضمن خودداری از پرداخت خارج از قانون به هیئت مدیره و مدیران عامل خود، گزارش پرداخت‌های سال ۹۷ را ارسال کنند. بر اساس تخمین اولیه، این به معنای جلوگیری از ماهانه حداقل ۱.۵ میلیارد و سالانه حداقل ۱۸میلیارد تومان ویژه‌خواری است».
وی حالا پس از آنکه میزان حقوق و مزایا و سایر دریافتی‌ ۴۰ تا ۵۳ میلیون تومانی مدیران این صندوق را منتشر کرد، سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی را نیز به چالش اعلام حقوق دعوت کرد.

بیل گیتس بزرگترین اشتباه خود را اعلام کرد
بیل گیتس روز گذشته در مصاحبه‌ای با گلوبال ویلیج گفت: پیروزی گوگل بر مایکروسافت در حوزه کسب و کارهای مرتبط با تلفن همراه غیرقابل جبران و غیرقابل بازگشت است و من این مساله را یک فرصت از دست رفته می‌دانم که بزرگترین تاسف من هم محسوب می‌شود.
موسس مایکروسافت در این مورد افزود: بزرگترین اشتباه من این بود و همین مساله باعث شد که مایکروسافت فرصت را در اختیار اندروید قرار دهد و ویندوز از این سیستم عامل عقب بیفتد.بیل گیتس گفت: اشتباه من باعث شد تا مایکروسافت نتواند به موفقیتی که اندروید به آن دست یافت، دست یابد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

کاشت مو کلينيک دائر
کاشت مو آگهی