ایسنا/ در پی اعلام اخباری مبنی بر وخامت حال شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه، جبهه پایداری انقلاب اسلامی، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
«بیش از سه سال از حبس مجاهد بزرگ و رهبر شیعیان مبارز نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی می‌گذرد.
در آخرین یورش ارتش نیجریه به منطقه زاریا که با تخریب منزل شیخ و حسینیه حضرت بقیه‌الله همراه بود، سه پسر شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند و ایشان به همراه بانوی مکرمه خود پس از مصدومیت شدید به اسارت ارتش نیجریه درآمدند.
صدمات ناشی از حمله ارتش به زاریا بر پیکر شیخ و همسرش به قدری بود که بنا بر اخبار موثق بینایی یکی از چشمان ایشان به درجه بسیار پایینی رسیده و حال عمومی ایشان و همسرشان در زندان در طول این مدت مساعد نبوده است.
طی روزهای اخیر نیز اخباری مبنی بر آسیب شدید به کبد ایشان منتشر شد. طبق اعلام پزشکان، سرب حاصل از گلوله‌های باقی‌مانده در بدن شیخ موجب صدمه شدید به کبد ایشان شده است.
همه این اتفاقات در حالی است که هیچ مساعدتی از سوی ارتش و دولت نیجریه جهت بهبود وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی صورت نگرفته است و خانواده ایشان از جدی بودن خطرات جانی برای ایشان و بانوی محترم‌شان اطلاع دادند.
طی روزهای اخیر حرکات مطالبه‌گرانه‌ای از سوی دانشجویان و ملت انقلابی ایران در احقاق حقوق شیخ زکزاکی و همسر ایشان شکل گرفته است.
ضمن تایید و احترام به این حرکات خودجوش و مقدس، جبهه پایداری انقلاب اسلامی این حرکات را کافی ندانسته و تاسف عمیق خود از چنین شرایطی را اعلام می‌کند.
همچنین جبهه پایداری از دولت جمهوری اسلامی انتظار دارد با فعالیت دیپلماتیک و پیگیری قانونی و حقوقی در مجامع بین‌المللی، موجبات مداوا و بهبود هر چه سریعتر این عالم مجاهد و دلباخته مکتب انقلاب اسلامی را فراهم نماید.»


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید