فارس/ فرمانده تروریست‌های سنتکام که سه شنبه وارد عمان شد، ادعا کرد ایرانی‌ها در حال محاسبات مجدد و ارزیابی نیات نیروهای آمریکایی هستند.

فرمانده تروریست‌های سنتکام که در بحبوحه تنش‌های خلیج فارس روز گذشته وارد یکی از کشورهای منطقه شد، ادعا کرد که ایران در حال تجدید نظر در محاسبات خود و ارزیابی نیات ماست.
به گزارش وبگاه شبکه خبری «سی‌بی اس» ورود ژنرال «فرانک مک‌کنزی» با بروز حادثه برای یک نفتکش در منطقه و کمک ایران به آن مصادف شد.
بر اساس این گزارش، یک مقام اماراتی که نخواست نامش فاش شود، روز گذشته و ساعاتی پس از انتشار خبر مربوط به ناپدید شدن نفتکش کشورش در تنگه هرمز، آن‌را تکذیب و تاکید کرد که هیچ کشتی اماراتی مفقود نشده است.
این مسئول اماراتی گفت: «نفتکش مفقود شده در اختیار و یا در خدمت امارات نیست و پیام امداد هم ارسال نکرده است.» (جزئیات بیشتر)
ژنرال مک‌کنزی درباره حادثه برای این نفتکش و اخبار منتسب به دخالت ایران در این ماجرا اظهار داشت: «آشکار است که ما این مسئله را بسیار جدی می‌گیریم.»
وی مدعی شد: «من فکر می‌کنم توانایی ما در آوردن نیرو به صحنه در راستای مهار آنها عمل کرده است و فکر می‌کنم در حال حاضر آنها در حال محاسبه مجدد و ارزیابی نیات ما هستند.»

این در حالی است که یک مقام آمریکایی چهارشنبه گفت، واشنگتن نمی‌داند نفتکشی که چند روز پیش ناپدید شده بود، به چه دلیل وارد آب‌های ایران شده است. کشتی «ام تی ریاح» شنبه از نقشه راداری محو شد و از آن زمان خبری از آن وجود نداشت. آخرین نقطه ثبت‌ شده از مسیر این کشتی، در نزدیک جزیره قشم بوده است.

این مقام آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود، گفته که به نظر می‌رسد این کشتی در آب‌های سرزمینی ایران است، اما مشخص نیست که این کشتی توقیف شده، یا به آن امدادرسانی شده است.
«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز سه شنبه شب از کمک به یک نفتکش خارجی که به دلیل نقص فنی در خلیج فارس دچار مشکل شده بود خبر داد و گفت: «همچنان در حال کمک رسانی به آن هستیم.»
به نوشته این منبع خبری، روزانه حدود 50 فروند نفتکش با گذر از دریای عمان به خلیج فارس وارد یا از آن خارج می‌شوند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید