میزان/ در سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بولیوی، سند یادداشت تفاهم همکاری‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران و دولت بولیوی توسط محمد جواد ظریف و «دیه گو پاری» وزیر امور خارجه بولیوی به امضاء رسید.

در سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بولیوی، سند یادداشت تفاهم همکاری‌های توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران و دولت بولیوی توسط محمد جواد ظریف و «دیه گو پاری» وزیر امور خارجه بولیوی به امضاء رسید.

در این یادداشت تفاهم ، طرف ایرانی متعهد شد تا دانش فنی فناوری نانو را بواسطه ایجاد رشته کارشناسی ارشد و دکتری فناوری نانو و همچنین تاسیس آزمایشگاه تخصصی نانو در دانشگاه «امی »بولیوی درچارچوب همکاری توسعه ای جنوب – جنوب امضاء کند.

در مراسم امضاء این یادداشت تفاهم وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با افتخار آماده به اشتراک گذاشتن دستاوردهای خود با ملت‌هایی است که پیشرفت خود را به کشورهای حامی یکجانبه گرائی پیوند نزده‌اند و در فربه‌تر شدن نظام سلطه نقشی ایفاء نمی‌کنند.

وزیرخارجه کشورمان افزود: راز پیشرفت و توسعه کشورهایی که مصمم به حفظ استقلال خود در جهانی که کشورهای استعماری، سعی در تعمیق وابستگی سایر کشورها را دارند، چشم فروبستن از حمایت های مشروط این کشورها و اعتماد به ظرفیت های داخلی و همچنین به مشارکت گذاشتن ظرفیت های خود با کشورهای همسو است ، سیاستی که جمهوری اسلامی ایران از چهار دهه قبل تاکنون و پس از انقلاب اسلامی در پیش گرفته و خوشبختانه با همین رویکرد موفق به کسب دستاوردهای شگرفی در حوزه های مختلف دفاعی، هسته ای و علمی و فناوری شده است. تاجایی که، علیرغم اعمال فشارهای گوناگون و سنگین چهل ساله از سوی کشورهای سلطه طلب، همچنان با اقتدار درحال پیمودن قله های پیشرفت و توسعه می باشد.

این برنامه همکاری با هدف توانمندسازی و تربیت نخبگان بولیویایی در حوزه نانو و تولید مشترک محصولات دانش بنیان نانوئی و همچنین تجاری سازی آن در منطقه آمریکای لاتین به اجرا درخواهد آمد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی