نامه نیوز/ محمدحسین قدیری ابیانه گفت: رئیس‌ سازمان سیا از رئیس‌جمهور نشدن روحانی ابراز نگرانی می‌کرد و همه دشمنان خارج‌نشین با تمام قوا سعی کردند که جبهه اصولگرایی پیروز انتخابات نباید. اکنون هم همین وضعیت وجود دارد و رسانه‌های بیگانه تریبون اصلاح‌طلبان هستند. در این شرایط اصولگراها باید دقیق و منسجم عمل کنند.

محمدحسن قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که ائتلاف میان اصولگرایان یک ضرورت است و باید این مهم محقق شود. او درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «اجماع سراسری یک ضرورت قطعی برای جبهه اصولگرایی است و این اجماع به وضعیت کشور و برون‌رفت از مشکلات سراسری کمک می‌کند. شاید تمام نامزدهای تمام گروه‌ها نتوانند وارد لیست ائتلافی بشوند اما بی‌تردید تلاش برای اجماع مفید خواهد بود زیرا که حضور اسلام‌گرایان و وفاداران به انقلاب و وطن می‌توانند در مجلس حضور موثری داشته باشند».

او درباره جایگاه جبهه پایداری در ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: « بی‌تردید جبهه پایداری باید بخش مهمی از ائتلاف اصولگرایان باشد و دیگر طیف‌ها نباید تحت تأثیر تبلیغات منفی علیه این طیف قرار بگیرند. آنها هم باید تلاش کنند تا در ائتلاف حضور داشته باشند تا به یک لیست واحد دست یابیم؛ از سوی دیگر فعالان سیاسی اصولگرا هم باید به مطالبات پایداری‌ها توجه کنند و دست‌ِکم بخشی از مطالبات آنها را در هدف‌گذاری‌های ائتلاف لحاظ کنند زیرا به هر حال یکی از معدود طیف‌هایی که از ابتدا با برجام مخالفت می‌کرد، پایداری بود که بعدها برای همه ثابت شد برجام جز ضرر چیزی نداشت».

قدیری ابیانه درباره اختلاف‌هایی که میان علی لاریجانی و طیف پایداری وجود دارد افزود: «باید دید که راه پیروزی در انتخابات چگونه است. در انتخابات هیئت‌رئیسه اخیر مجلس همه اصولگرایان حتی پایداری‌ها که منتقد آقای لاریجانی هستند، در نهایت او را به آقای عارف ترجیح دادند. در انتخابات مجلس هم باید همین رویکرد حاکم باشد. باید دید که اگر به وحدت سراسری نرسیم یکی از گروه‌های اصولگرا پیروز می‌شود یا اصلاح‌طلبان پیروز میدان خواهند شد که این موضوع بستگی به نظرسنجی‌های علمی دارد. تردید نکنید که رسانه‌های بیگانه و معاند با نظام از اصلاح‌طلبان حمایت خواهند کرد و می‌کوشند تا به هر طریقی اصولگرایان را تخریب کنند؛ در چنین شرایطی باید راهبرد درستی برای پیروزی در انتخابات در نظر گرفته شود».

او در پاسخ به این پرسش که چه قدر شانس پیروزی اصولگرایان را در قبال اصلاح‌طلبان بالا می‌دانید، گفت: «جناح دولت، کارگزاران و اصلاح‌طلبان بسیار ضعیف شده‌اند و سرمایه اجتماعی بالایی ندارند و حتی کسانی که از اصلاح‌طلبان حمایت می‌کردند هم اکنون پشیمانند؛ مثلا آقای زیباکلام مدام می‌گوید که برای حمایت از روحانی از مردم فحش می‌خورم؛ از سوی دیگر دشمنان نظام تلاش می‌کنند تا به هر قیمتی اصولگرایان پیروز نشوند. دشمنان همواره تمایل داشته‌اند که جناح اصلاح‌طلب روی کار بیاید. به‌یاد داریم که در انتخابات سال96 می‌گفتند اگر رئیسی روی کار بیاید دلار 5هزار تومان می‌شود، رئیسی رئیس‌جمهور نشد و روحانی آمد و قیمت دلار به 12هزار تومان افزایش یافت؛ یا دشمنان مدام مردم را از تحریم‌ها می‌ترساندند و دیدیم که بیشترین تحریم‌ها در دوره آقای روحانی بر مردم ایران تحمیل شد. قبول داریم که بدعهدی‌های آمریکا در تحریم‌ها بسیار موثر بود اما بخش عمده‌ای از تقصیر هم بر گردن دولت آقای روحانی است. مردم باید از این تجربیات استفاده کنند و فریب دروغ‌های دشمنان را نخورند. رئیس‌ سازمان سیا از احتمال رئیس‌جمهور نشدن روحانی ابراز نگرانی می‌کرد و همه دشمنان خارج‌نشین با تمام قوا سعی کردند که جبهه اصولگرایی پیروز انتخابات نباید. اکنون هم همین وضعیت وجود دارد و رسانه‌های بیگانه تریبون اصلاح‌طلبان هستند. در این شرایط اصولگراها باید دقیق و منسجم عمل کنند».


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید