آخرین خبر/ تنها یک روز پس از بازگشت وزیر امور خارجه ایران از فرانسه دقایقی پیش سخنگوی وزارت خارجه از حضور ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه هفت خبر داد.


سخنگوی وزارت خارجه در توئیتی نوشت: به دعوت وزیر امور خارجه فرانسه، ظریف برای ادامه رایزنی ها درخصوص ابتکارات اخیر میان روسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد. موسوی تاکید کرد در این سفر ظریف با هیات آمریکایی ملاقات یا مذاکره ای صورت نخواهد گرفت.

این در حالی است که ظریف دو روز پیش در سفر به پاریس قبل از برگزاری جلسه سران گروه 7 با مکرون دیدار کرد. رسانه های غربی به این نکته اشاره می کنند که اختلافات سران کشورهای صنعتی بر سر ایران نشست گروه هفت را تحت تاثیر قرار داه است. مکرون در آخرین اظهارات خود با تکذیب هرگونه مسئولیتی در مورد نمایندگی گروه هفت برای گفت و گو با ایران تاکید کرد که تمام تلاش خود را برای کاهش تنش در منطقه انجام می دهد.

گفتنی است ظریف در روزهای گذشته در سفر اروپایی خود در فرانسه دیدارهایی با مکرون داشته است. همچنین رئیس جمهور فرانسه در هفته‌های اخیر به صورت تلفنی و با فرستادن نماینده ویژه خود به تهران پیشنهاداتی را به رئیس جمهور ایران داده بود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید