آخرین خبر/ درآمد نجومی دوربین ها از تخلفات رانندگان، هنرمندانی با درآمد میلیاردی و معاف از مالیات و پیش‌بینی وجود 60 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور بخشی از خبرهای ویژه ای است که آخرین خبر در قالب یک بسته مکتوب و تصویری آن را به مخاطبان خود تقدیم می کند.

دیدن ویدئوی این خبر را از دست ندهید.


تقلای اعراب کشورهای برای خرید زمین های شمال
به تازگی عرب های کشورهای همسایه علاقه زیادی برای خرید ملک و زمین در غرب استان مازندران و شرق استان گیلان نشان می دهند و بهتر از ایرانی ها و با قیمت بیشتری حاضر به خرید زمین هستند. یکی از شهرک‌سازان و فروشندگان در استان مازندران در این باره گفته فروشنده ها ترجیح می‌دهند بی‌چک و چانه، ملک را به مشتری عرب بفروشند چون آن‌ها دلار می‌آورند و نرخ ها را بالا می‌برند. این در حالی است که بسیاری از ایرانی های سرمایه خود را در ترکیه صرف خرید مسکن و زمین می کنند

درآمد نجومی دوربین ها از تخلفات رانندگان
یک مقام پلیس چند وقت پیش اعلام کرده بود هزار و 100 دوربین برای ثبت تخلفات جاده ای در کشور فعال شده که روزانه 25 هزار خودروی متخلف عبوری را جریمه می کنند. اگر کمترین مبلغ جریمه برای هر یک از خودروها 20 هزار تومان باشد، دولت تنها از این راه روزانه 500 میلیون تومان درآمد کسب می کند.

افزایش 37 درصدی آتش سوزی جنگل های ایران
بر اساس گزارش ایرنا، در 50 سال گذشته وسعت جنگل های ایران 30 درصد کاهش یافته و امروز به 14 میلیون هکتار رسیده است. مهمترین علت آن آتش سوزی می باشد که 90 درصد عامل انسانی در این آتش سوزی ها نقش دارد. آمارها نشان می دهد تعداد آتش سوزی ها در جنگل های ایران نسبت به سال گذشته 37 درصد بیشتر شده و در سه ماه گذشته 1440 مورد آتش سوزی گزارش شده است.

هنرمندانی با درآمد میلیاردی و معاف از مالیات
شهروند ادعا کرده درآمد یک‌ سال برخی خوانندگان پاپ وطنی معادل 130 سال کار کارمندان مشمول مالیات است و برخی چهره‌های مطرح تلویزیون و سینما نیز در یک‌ سال اندازه 36 ‌سال حقوق کارمندان مشمول مالیات درآمد دارند. در حال حاضر هنرپیشه ها و خواننده ها از پرداخت مالیات معاف هستند اما دولت در حال تنظیم لایحه ای است که درآمد این اقشار مشمول مالیات شود.

پیش‌بینی وجود 60 هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور
دکتر سید احمد علینقی، عضو هیئت‌علمی مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران پیش بینی کرده حدود 60 هزار فرد مبتلا به اچ.آی.وی در کشور وجود داشته باشد که تنها 39 هزار نفر از آن ها معادل با 65 درصد شناسایی شده اند. با توجه به برنامه برنامه 90، 90، 90 سازمان باید تا سال 2020 میلادی، 90 درصد کسانی که با HIV زندگی می‌کنند تشخیص داده شوند، 90 درصد از آنها روی درمان اچ.ای.وی قرار بگیرند و میزان ویروس نیز در بدن90 درصد از افراد تحت درمان، مهار شده باشد.

وام ازدواج ؛ اسماً 4 درصد رسماً 12 درصد سود
خبرگزاری فارس در گزارشی به جزئیات مراحل دریافت وام از یکی از شعب بانک‌های عامل در شهر اصفهان اشاره کرده که برای ضمانت 3 کارمند رسمی دولت لازم است و وام ازدواج با کارمزد 12 درصد آن هم پس از 2 تا 3 ماه تاخیر به دست زوجین می رسد. پیش از این بانک مرکزی اعلام کرده بود برای دریافت وام ازدواج با کارمزد 4 درصد یک ضامن و سفته کافی است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید