آخرین خبر/ تنها نیمی از بیمارستان ها در برابر زلزله مقاوم هستند، مهمترین دلایل فوت ایرانی ها و کاسبی سلبریتی ها در فضای مجازی بخشی از خبرهای ویژه ای است که آخرین خبر در قالب یک بسته مکتوب و تصویری آن را به مخاطبان خود تقدیم می کند.

دیدن ویدئوی این خبر را از دست ندهید.

مهمترین دلایل فوت ایرانی ها
بهزاد دماری، مدیر گروه حکمرانی و سلامت پژوهشکده علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی تهران گفته بیماری‌های قلبی و عروقی با 27 درصد افزایش، سکته مغزی با 19 درصد و آلزایمر با 103 درصد افزایش، مهمترین علل مرگ و میر در کشور هستند. به گفته وی نزدیک به نصف مرگ‌ها در زیر سن 70 سالگی رخ می‌دهد

خسارت بیش از 17 هزار میلیارد تومانی تصادفات جاده ای
سردار حمیدی، معاون پلیس راهور ناجا سال گذشته 17 هزار و 183 نفر در جاده های درون شهری و برون شهری کشور به علت تصادفات مختلف جان خود را از دست دادند. این آمارها خسارات مادی و معنوی زیادی برای خانواده ها و جامعه داشته و در مجموع هر کشته به طور متوسط خسارات مادی بالغ بر بیش از یک میلیارد تومان بر جامعه تحمیل می کند.

خیانت هزار میلیارد تومانی در نان شب
چند روز قبل رئیس انجمن آردسازان گفته بود: «به دلیل استفاده از غربال (الک) غیراستاندارد در مراکز خرید، گندم ورودی به کارخانه‌های آرد حدود 10 درصد ضایعات دارند». طبق بررسی‌ها، هر سال 700 هزار تن ضایعات با گندم مخلوط شده و به دولت فروخته می‌شود. سالانه بیش از هزار میلیارد تومان صرف همین مسأله می‌شود و به جیب دلالان فروش گندم می‌رود.

کاسبی سلبریتی ها در فضای مجازی
باشگاه خبرنگاران در گزارشی اشاره کرده درآمد برخی از سلبریتی ها برای انتشار هر پست تبلیغاتی با جذب دنبال کننده و تعداد لایک های کاربران در فضای مجازی به 30 میلیون تومان می رسد. گاهی سلبریتی‌ها در این زمینه از یکدیگر تبعیت می‌کنند و دریافتی‌های خود را با سایر همکاران خود قیاس کرده و به این ترتیب نرخ‌هایشان را تغییر می‌دهند.

تنها نیمی از بیمارستان ها در برابر زلزله مقاوم هستند
نماینده برنامه اسکان بشر ملل متحد در ایران گفته 50 درصد بیمارستان‌های کشور در برابر زلزله آسیب‌پذیر هستند و در چند سال گذشته تنها 12 بیمارستان مقاوم‌سازی شده‌اند. این بررسی‌ها مربوط به بیمارستان‌های دولتی است.

ضرر هزار میلیارد تومانی خام فروشی سنگ آهن
سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ادعا کرده اگر خام فروشی سنگ آهن نبود و منابع داخلی صرف تولید فولاد می‌شد، فقط طی ماه‌های گذشته می‌توانستیم 5 میلیون تن بیش‌تر فولاد صادر کنیم. از آن جا که قیمت هر تن سنگ آهن صادراتی 70 دلار و قیمت هر تن فولاد صادراتی 400 تا 500 دلار است، در بهترین حالت حدود 1 میلیارد و 650 میلیون دلار در اثر خام فروشی به ارزآوری و منافع ملی کشور لطمه وارد می شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی