آخرین خبر/ اعلام وضعیت نارنجی در برخی صنایع پتروشیمی در چارچوب رزمایش های نوبه ای در حوزه پدافند غیر عامل بوده و ناظر بر احتمال شکل گیری تهدید محتملی نیست.

پیرو انتشار برخی اخبار غیر رسمی در خصوص اعلام وضعیت نارنجی در برخی تاسیسات نفتی و پتروشیمی جنوب کشور، خبرنگار نورنیوز از یک منبع مطلع در این خصوص کسب اطلاع کرد.
براساس اخبار دریافت شده توسط نور نیوز، اعلام وضعیت نارنجی در چارچوب رزمایش های نوبه ای در حوزه پدافند غیر عامل بوده و ناظر بر احتمال شکل گیری تهدید محتملی نیست.
بر اساس این گزارش، رزمایش فوق صرفا مربوط به چند واحد نفتی و پتروشیمی بوده و عمومیت ندارد.
در همین رابطه عبدالله سامری، نماینده مردم اهواز در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به برخی اخبار مبنی بر اعلام وضعیت نارنجی در برخی مناطق نفت خیز با اعلام اینکه شرایط در تمامی مناطق نفتخیز از جمله عسلویه، کنگان و خارک عادی است، اظهار داشت: در حال حاضر شرایط کشور در تمامی مناطق از جمله مناطق نفتخیز و گازی عادی است و تولید ادامه دارد. ضمن اینکه ما همواره ممکن است برای آمادگی بیشتر حالت مانور برقرار کنیم که کار غیر معمولی نیست.
وی تاکید کرد: در کنار عادی بودن شرایط، نیروهای مسلح کشور باید همواره ذکاوت داشته باشند که خوشبختانه همیشه به این شکل بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و نیروهای نظامی آمادگی لازم را در هر شرایطی دارند.
نماینده مردم اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: در همه برهه‌ها مانور و یا اعلام آمادگی در مناطق حساس و از جمله نفتی و گازی اعلام می‌کنیم تا اگر تحرکی دیده شد، محکم کاری کرده باشیم و نواقص برطرف شود.
وی تاکید کرد: در تمامی مرزهای کشور شرایط عادی است و نیروهای مسلح با هوشیاری کامل اوضاع منطقه را رصد می‌کنند.
بررسی وضع تولید بنزین در پالایشگاه‌های بندرعباس و ستاره خلیج فارس با حضور وزیر نفت
بیژن زنگنه صبح امروز (جمعه، ۲۹ شهریورماه) طی سفر به بندرعباس به همراه مدیران عامل چهار شرکت اصلی، در نشستی با مدیران پالایشگاه‌های نفت بندرعباس و میعانات گازی ستاره خلیج فارس، وضع تولید بنزین را بررسی کرد. آخرین برنامه‌ها و اقدام‌های انجام شده برای افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز از دیگر مواردی بود که در این نشست درباره آن بحث و تبادل نظر شد.
مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، علیرضا صادق‌آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شماری از مدیران صنعت نفت وزیر نفت را در این سفر یک‌روزه همراهی می‌کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی