آخرین خبر/ محمدباقر قالیباف شب گذشته در اقدامی کم سابقه در بین اهالی سیاست، در یک گفت و گوی برخط و زنده با جوانان به سوالات آنان پاسخ گفت. قالیباف در این سخنان که محوریت آن مسئله مجلس نو بود، بی توجهی به سرمایه های داخلی و بن بست خودساخته افراد خودباخته را از مهمترین مشکلات فعلی جامعه عنوان کرد و با بیان این که ما نیازمند ورود جوانان باانگیزه در مدیریت کشور هستیم خطاب به مخاطبان این برنامه اینستاگرامی گفت: شما جوانان مومن و انقلابی، می توانید یک تحول اساسی ایجاد کنید و به ناکارآمدی اشباع شده در کشور پایان دهید.

قالیباف با اشاره به اقدامات جدید قوه قضاییه که امیدهایی برای اجرای عدالت ایجاد کرده، افزود: مجلس هم می تواند با رویکردهای نو چنین امکانی را فراهم کند، چرا که برطرف کردن فقر و فساد و تبعیض در گروی به وجود آمدن مجلسی نو است. او به نامه اش به جوانان اصولگرا و بازخوردهای آن در بحث نواصولگرایی اشاره و تأکید کرد: بیانیه رهبر انقلاب درباره گام دوم انقلاب، روحیه مضاعفی به ما داد که در نهایت، به شکل گیری ایده "مجلس نو" انجامید. وی افزود: من هرگز به تنهایی قادر به پیمودن این مسیر نیستم. این مسیری است که همراهی شما دوستان عزیز را می طلبد. آغاز این همکاری با ثبت نام و همراهی شما بود و حالا باید به "همبستگی" فکر کرد. وی ادامه داد: حتما در این مسیر، کسانی خواهند بود که به دنبال تزلزل در اراده ما باشند. اما در این راه، سستی و تزلزل معنا ندارد. از این شیطنت ها باید عبور کرد. نباید حرکت را بخاطر حرف آنها و یا حتی بخاطر مجادله با آنها متوقف کرد
قالیباف با اشاره به اینکه عضویت در این حزب و آن حزب و همچنین موافقت یا مخالفت با قالیباف، شاخص [حضور در فرآیند مجلس نو] نیست، تأکید کرد: حتما برای رسیدن به این مقصد باید از راه های تجربه شده و کهنه دست برداشت، باید نوگرا بود. باید به جوانان میدان داد. وی در توضیح بیشتر افزود: بر اساس این شاخص ها نامزد ها سنجیده و فهرستی استخراج می شود، یک ساز و کار مناسب برای انتخاب درون گروهی آماده شده که نفرات شایسته و مورد حمایت شما [جوانان] وارد کارزار انتخابات مجلس شوند و حتما تصمیم گیر نهایی هم خود شما خواهید بود.

پاسخ قالیباف درباره لیست انتخاباتی اش
شهردار اسبق تهران در پاسخ به این سوال که آیا لیست جدایی از اصولگرایان خواهد داد یا خیر، گفت: برای من مجلس نو با شاخص های گفته شده مطرح است و برای رسیدن به این هدف وحدت اولویت دارد، اما وحدتی که منتج به پیروزی بشود و پیروزی ای که حتماً در آن کارآمدی باشد. اگر وحدت یا کارآمدی نباشد و رویکرد مجلس بر همان پاشنه های قبلی بچرخد، این وحدت اصالت ندارد. وی درباره اثر حرکت جوانان در ماه های گذشته بیان کرد: هم اکنون در شورای وحدت 50 درصد نیروها، افراد جوان هستند که این نتیجه و اثر حرکت نوگرایانه شما جوانان است. وی افزود: در مصوبات شورای وحدت نیز آمده که حداقل 50 درصد نامزدهای لیست نهایی باید نیروهای جوان باشد. همین که این افراد پذیرفته اند در مسیر تطبیق بین اشخاص و شاخص ها، حرکت از پایین به بالا باشد و نظر شما جوانان دخیل باشد، خیلی مهم است. قالیباف در انتها وعده داد با راه اندازی کمپین مجلس نو به صورت چهره به چهره نیز با جوانان در ارتباط خواهد بود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

رزرو آنلاين بليط
ساميار آگهی