ایرنا/ رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: رفع مشکلات کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی و توسعه‌ای در گرو پیوند اجتماع و صنعت با دانشگاه است.

محمود واعظی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح چند طرح آموزشی و عمرانی دانشگاه گرمسار در غرب استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: راهبرد رفع مشکلات کشور توجه به دانش بنیان‌ها و بومی‌سازی علم است و برای اجرای این برنامه‌ها اقدام‌های خوبی در سال‌های گذشته انجام شده است.
وی ادامه داد: رئیس جمهوری نسبت به آموزش رویکردهای مهارتی در کنار توجه به مسایل علمی و پژوهشی در دانشگاه ها دغدغه دارد و دانشگاه‌های کشور برای تحقق این امر در تلاش هستند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: توسعه اقتصادی در کشور با تکیه بر مسایل علمی و پژوهشی شدت می‌گیرد و باید به رویکردهای علمی به معنی واقعی توجه شود.
واعظی اضافه کرد: در بحث آب، ریل و توسعه دانشگاه‌ها در نشست امروز تدابیری اندیشیده شد و با برنامه ریزی اصولی برای رفع مشکلات در استان سمنان اقدام می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: گرمسار ظرفیت جذب جمعیت سرریز پایتخت را دارد و امکانات و زیرساخت ها برای اجرای این راهبرد وجود دارد.
در سفر رییس دفتر رئیس جمهوری به شهرستان گرمسار سه طرح آموزشی و علمی دانشگاه گرمسار به بهره برداری رسید.
شهرستان گرمسار در غرب استان سمنان واقع شده است و بر اساس سرشماری سال ۹۵ این شهرستان ۷۷ هزار و ۴۲۱ نفر در ۲۵ هزار و ۵۸۵ خانوار دارد که شامل ۳۹ هزار و ۱۷۲ نفر مرد و ۳۸ هزار و ۲۴۹ نفر زن و ۶۲ هزار و ۱۹۰ جمعیت شهری و ۱۵ هزار و ۲۳۱ جمعیت روستایی است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید