میزان/ مشاور فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش متناسب با هر مأموریتی که جت یاسین در هر منطقه‌ای داده شود، رنگ استتار مورد نیاز را بر این جت خواهد زد.

امیر «حسین خلیلی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در خصوص برخی مباحث درباره رنگ بدنه جت «یاسین» که هفته گذشته از آن رونمایی شد، اظهار کرد: هر هواپیمایی بستگی به ماموریتی که دارد باید رنگ مخصوصی جهت استتار به آن زده شود، اما کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که کسی که یک هواپیما با آن همه پیچیدگی صنعتی را می‌سازد و پرواز می‌دهد، توان رنگ کردن آن را ندارد؟

وی افزود: نیروی هوایی ارتش متناسب با هر ماموریتی که جت یاسین در هر منطقه‌ای داده شود، رنگ استتار مورد نیاز را بر این جت خواهد زد.

مشاور فرمانده نهاجا با بیان اینکه توانایی رنگ‌آمیزی استتارگونه هواپیما‌های جنگنده در نیروی هوایی ارتش وجود دارد و در زمان لازم از این توان استفاده خواهد شد، عنوان کرد: ما در دوران دفاع مقدس نیز در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، به ۱۲ فروند هواپیمای تیم آکروجت نیروی هوایی ارتش را که برای داشتن زیبایی بصری، رنگ‌های مختلفی به آن‌ها زده شده بود، رنگ استتار زدیم و در جنگ از آن‌ها استفاده کردیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید