ایسنا/ رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به برخی اعتراضات به رئیس مجلس در پی مصوبه سران قوا برای افزایش قیمت بنزین گفت که عده‌ای لاریجانی را برای تمامیت‌خواهی مورد اهانت قرار می‌دهند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کسانی که خود را فراتر از قانون می‌دانستند و می‌گفتند قانون را قبول ندارند، آن را دور می‌زدند و افکار دیکتاتوری داشتند امروز لاریجانی را برای تمامیت‌خواهی مورد اهانت قرار می‌دهند.

وی افزود: لاریجانی به عنوان رئیس مجلس از سوی نمایندگان انتخاب شده و عده‌ای می‌گویند چرا او از نمایندگان برای افزایش قیمت بنزین اجازه نگرفته در حالی که اختیارات تکالیف ایشان در این زمینه با رهبری در میان گذاشته می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: ممکن است رهبری به رئیس مجلس بگوید با فلان کشور مذاکره کنید آیا رئیس مجلس باید در این باره از مجلس اجازه بگیرد؟ طبیعتا مأموریت‌هایی که رهبری به رئیس مجلس می‌دهد الزاما اجازه مجلس را نمی‌خواهد. نمایندگانی که امروز در خصوص تصمیمات جلسه سران قوا از رئیس مجلس انتقاد می‌کنند نیز اشتباه می‌کنند زیرا که این تصمیم در واقع اختیار و مأموریت رهبری به رئیس مجلس بوده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه برچسب‌هایی مثل دیکتاتور به رئیس مجلس نمی‌چسبد، گفت: همه می‌دانند آقای لاریجانی شخصیتی روشن‌فکر، متواضع، فروتن، اخلاقی و در سیاست‌ورزی کارکشته است و الفاظی مانند دیکتاتور به او نمی‌چسبد. این صحبت‌ها هم ناشی از تنگ‌نظری و نوع نگاه اشتباه است که امیدواریم همکاران این ادبیات را اصلاح کنند زیرا حرمت امامزاده را متولی نگه می‌دارد و در این شرایط طبیعی است که دیگران رفتار بدتری داشته باشند.

جعفرزاده ادامه داد: در سال‌های اخیر جریانات و افراد دیگر افکار دیکتاتور مآبانه داشتند. کسی که پایگاه قانونی دارد و متولی دستگاه قانون‌گذاری است و تمام انرژی‌اش صرف اجرایی شدن قانون می‌شود در صف مقابل دیکتاتورها قرار دارد و هجمه‌ها به او نیز به همین دلیل است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید