تسنیم/ فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قدرت بازدارندگی هوانیروز بسیار برجسته است و از سوی دیگر در تسلیحات هوشمند نیز وضعیت بسیار مناسبی داریم و سامانه‌های دید در شب نیز سبب شده در هر ساعت که بخواهیم پرواز کنیم.

امیر یوسف قربانی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: شهید کشوری جزو شهدای شاخص و برجسته هوانیروز است و امروز نیز اگر امنیت کشور و جامعه به خطر افتد امثال شهید کشوری‌ها آماده شهادت و جهاد و دفاع از ولایت هستند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هوانیروز نقش بارز و برجسته‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایفا کرد و زمانی که رژیم پهلوی اعلام کرد که بالگردها باید علیه مردم عملیات صورت دهند مهندسان و فرماندهان هوانیروز بالگردها را زمین‌گیر کردند.

امیر قربانی با اشاره به اینکه خلبانان هوانیروز پیش از انقلاب اسلامی اعلامیه‌های مردمی را به دست امام راحل در نجف می‌رساندند بیان کرد: هوانیروز در دوران دفاع مقدس نیز بسیار فعال بود و این در حالی بود که هواپیماهای دشمن نقاط بی‌دفاع ما را هدف قرار داده بودند و متقابلا هوانیروز ارتش نیز طی عملیات‌هایی، 40 تانک دشمن را نابود کرد.

وی تصریح کرد: در طول دفاع مقدس، 500 هزار ساعت پرواز مفید از سوی هوانیروز صورت گرفت و بیش از 280 نیروی هوانیروز در عملیات‌های مختلف دوران دفاع مقدس شهید شدند و در جریان عملیات مرصاد نیز هوانیروز موفق شد منافقین را نابود کند.

وی با اشاره به خودکفایی هوانیروز ارتش بیان کرد: قدرت بازدارندگی هوانیروز بسیار برجسته است و از سوی دیگر در تسلیحات هوشمند نیز وضعیت بسیار مناسبی داریم و سامانه‌های دید در شب نیز سبب شده در هر ساعت که بخواهیم پرواز کنیم.

امیر قربانی با اشاره به انجام رسالت‌های مردمی و اجتماعی از سوی هوانیروز در کنار اقدامات دفاعی و امنیتی اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه و همچنین در سیلاب‌های ابتدای سال حضور هوانیروز کم‌نظیر بود.

فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به راه‌اندازی اورژانس هوایی در 17 استان کشور بیان کرد: مردم از باورهای خود دست نمی‌کشند و پای نظام و انقلاب هستند و نیروهای انقلابی نیز قطعا اجازه نخواهند داد دشمنان کوچک‌ترین طمع و تعرضی به کشور داشته باشند و امروز هوانیروز نیز آماده‌ترین و قدرتمندترین نیرو در نوع خود در خاورمیانه است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید