تسنیم/ معاون هماهنگ‌کنند آجا با بیان اینکه نیروی دریایی آمادگی کامل برای طی کردن عرض اقیانوس اطلس را دارد و منتظر دستور است گفت: منطقه سوم نیروی دریایی ارتش، کنارک، نقطه آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه است.

دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه بازدید از یگان‌های سطحی و زیرسطحی منطقه سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش در ‌‌پاسخ به خبرنگار تسنیم در کنارک درباره برنامه نیروی دریایی برای حضور در اقیانوس اطلس اظهار داشت: ناوگان ما آمادگی کامل برای حضور در اقیانوس اطلس را دارد، کمااینکه قبلا هم حضور پیدا کردیم، زمانی که استکبار یک خط 12 هزار مایل کشید و گفت ایران نمی‌تواند فراتر از این برود، وارد شدیم، آفریقا را دور زدیم و در اقیانوس اطلس حضور پیدا کردیم تا نشان دهیم می‌توانیم.

وی افزود: حضور مجدد را در برنامه داریم که عرض اقیانوس اطلس را طی کنیم و تا آنجا که دریای آزاد نام دارد و براساس قوانین بین‌المللی امکان دریانوردی آزاد را دارد، حضور پیدا کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده آجا در پاسخ به تسنیم درباره زمان حضور هم گفت: برنامه‌های ما مبتنی بر شرایط روز و تدبیر سلسله مراتب خودمان است؛ اما این که بخواهم تاریخ به شما بدهم نمی‌توانم ولی آمادگی داریم به محض دریافت دستور عرض را طی کنیم؛ البته درحال حاضر هم در آنجا حاضر هستیم و ناوگروه‌های ما در کانال سوئز و نزدیکی‌های آفریقای جنوبی درحال گشت‌زنی هستند و اگر لازم باشد آفربقا را دور می‌زنند و وارد اطلس می‌شوند.

وی درباره رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه نیز گفت: نقطه آغاز این رزمایش که با حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی روسیه و چین خواهد بود منطقه سوم نیروی دریایی درکنارک‌ است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید