فارس/ نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه برنامه‌های روز دانشجو با محوریت تشکل‌ها برگزار می‌شود، گفت: تشکل‌های اصلاح‌طلب در این زمینه ضعیف عمل کردند.

محمدعلی وکیلی امروز در آیین بزرگداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه بیشتر برنامه‌های روز دانشجو با محوریت تشکل‌هایی از قبیل بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شود، اظهار داشت: از 20 دانشگاهی که برای سخنرانی روز دانشجو دعوت شدم تنها یک تشکل اصلاح طلب دانشجویی آن هم در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دعوت به عمل آورد.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با بیان اینکه مجلس مظهر مردم‌سالاری است، افزود: قبول دارم که مجلس در حال حاضر در رأس امور نیست و اکنون گرفتار چند کارکرد شده است.

وکیلی با اذعان به اینکه مجلس کنونی پژواک صدای ملت نیست، تصریح کرد: اما هجمه به آن را توطئه‌ای از سوی اصلاح‌طلبان اصولگرا می‌دانم که می‌خواهند این مجلس را از چشم ملت بیندازند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات گفت: اراده‌ای وجود دارد که جمهوریت نظام را تضعیف کند.

وکیلی با بیان اینکه برای دوم اسفند دو جریان سیاسی رودرروی هم قرار خواهند گرفت، ادامه داد: یک جریان به رأی ملت اعتقاد ندارد و جریان دیگر همه اعتبار خود را در گرو رأی ملت می‌داند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه جریانی به این امید که ملت نیایند جشن زودهنگام پیروزی گرفته است، افزود: آیا این جریان می‌تواند فریادگر حقوق ملت باشد؟

وی گفت: بارها گفته‌ام که وضعیت کنونی کشور خوب نیست هم اصولگرا و هم اصلاح‌طلب در وضع موجود نقطه اشتراک دارند.

وکیلی با بیان اینکه مردم بدی را با همه وجود لمس کرده‌اند، اضافه کرد: مسؤولان در ارائه راهکارهای بهبود وضعیت با هم اختلاف نظر دارند.

وی تصریح کرد: برخی فکر می‌کنند با استیضاح روحانی وضعیت درست می‌شود اما ما می‌گوییم هر دولتی باشد تا زمانی که به دنبال راهکار نباشیم و در راهکارها به توافق نرسیم شرایط همین است.

وکیلی خاطرنشان کرد: تصمیمات شوک‌آور و تورمی مسؤولان وضع را بدتر می‌کند ملت نباید بیش از این با تصمیمات اشتباه مسؤولان تنبیه شوند چرا که این ظلم مضاعف است.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی