فارس/ یک منبع آگاه با اعلام اینکه آمار قطعی جان‌باختگان حوادث آبان به‌زودی اعلام می‌شود، گفت: آمار جان‌باختگان بسیار کمتر از 1500 است و رسانه‌های غربی نمی‌توانند حتی اسامی یک دهم از آمار ادعایی خود را اعلام کنند.

یک منبع آگاه در گفت‌‌وگو با فارس با اشاره به جان باختن تعدادی از هموطنان در حوادث ناشی از سوءاستفاده برخی آشوب‌طلبان از اعتراضات به سهمیه‌بندی بنزین گفت: در بررسی‌های انجام شده فقط در 2 استان تهران و البرز مشخص شد تاکنون حدود 60 درصد جانباختگان اغتشاشات اخیر ربطی به آشوب‌گران نداشتند و با اسلحه‌های سبک غیرسازمانی و یا سلاح سرد به قتل رسیدند.
وی افزود: مطابق دستور اخیر رهبر انقلاب این افراد به عنوان شهید به بنیاد شهید معرفی خواهند شد.
این منبع آگاه همچنین درباره تعداد کشته‌شدگان گفت: آمار قطعی به‌زودی و پس از اتمام بررسی‌ها توسط مراجع ذیربط اعلام خواهد شد.
وی با مضحک خواندن آمارهای رسانه‌های غربی درباره تعداد کشته شدگان که میزان آن را 1500 نفر اعلام کرده اند، گفت: آمار جانباختگان بسیار کمتر از این تعداد است و این رسانه ها مطمئنا نمی توانند حتی اسامی یک دهم از آمار ادعایی خود را اعلام کنند.
به گزارش فارس، در میان کشته‌شدگان اغتشاشات آبان، افراد عادی و عابران، معترضان بی‌گناه که از میان جمعیت به طرز مشکوکی به قتل رسیدند و نیز اشراری که قصد داشتند با حمله به مراکز حساس نفتی و نظامی امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند وجود دارد و مقرر شده پس از بررسی و تفکیک کامل این کشته شدگان، آمار نهایی اعلام شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید