فارس/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ آنهایی که از انقلاب بریده‌اند و از ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند به خودشان ضربه زده و خود را می‌کشند.

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست پاسداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و نکوداشت خادمان جهاد و شهادت در جبهه جهادگران ایران اسلامی با اشاره به اصل برائت، گفت: این اصل از اصول اسلامی است و هیچگونه شکی در آن نیست ولی این موضوع مربوط به حقوق شهروندی و مربوط به پذیرش مسئولیت‌ها نیست؛ کسانی که به این موضوع و اقدام شورای نگهبان انتقاد می‌کنند باید بدانند که پذیرش مسئولیت‌ها اعم از ریاست جمهوری، نمایندگی مجلس، مدیرکلی و وزارت در زمره وظایف مقدماتی است و ربطی به اصل برائت ندارد.

وی افزود: در پذیرش مسئولیت‌ها اصل بر احراز است لذا باید برای تأیید صلاحیت افراد یقین کسب کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: وقتی فردی انتخاب می‌شود که برای نظام و مردم خدمت کند اما در نهایت اپوزیسیون می‌شود و ایفای وظایفش را به گردن دیگران می‌اندازد معنایش آن است که برای پذیرش مسئولیت صلاحیت لازم را ندارد.

مظفر گفت: یک مسئول و یک وزیر نمی‌تواند مسئولیتی را بگیرد و با نظام جمهوری اسلامی مخالفت کند که البته این اقدامات برآمده از سیاست‌زدگی جامعه و سیاست‌بازی برخی‌ها است. این در حالی است که ما در مبانی هیچگاه اختلافی نداریم و مسئولین هم نباید جاخالی بدهند.

وی تصریح کرد: در اسلام مسئله مشارکت، حق و تکلیف است و باید به خوبی انجام شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی گفت: مدیریت جهادی و انقلاب و جوانگرایی در مدیریت باید در گام دوم به خوبی رعایت شود.

مظفر با انتقاد از نبود مدرسه تربیت مدیران جوان گفت: متأسفانه در فرایند کشورمان و چرخش نخبگانی، چیزی به عنوان مدرسه تربیت مدیر و همچنین تربیت مدیران جوان نداریم لذا باید پختگی لازم را بین آنها ایجاد کنیم.

وی افزود: اینگونه که برخی فکر می‌کنند مدیریت انقلابی در کشورمان تمام شده سخت دچار اشتباه هستند چرا که ما همواره در معرض تهدید و تحریم هستیم و نباید در گوشه‌ای بنشینیم و کاری نکنیم بلکه باید شبانه‌روزی فعالیت کرد و الگوی مدیریت‌مان در طراز انقلاب اسلامی باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ آنهایی که از انقلاب بریده‌اند و از ارزش‌ها فاصله گرفته‌اند به خودشان ضربه زده و خود را می‌کشند.

مظفر افزود: افرادی که از دامن مردم و این انقلاب خود را بریده‌اند و به دامان بیگانگان انداخته‌اند خار و ذلیل شده‌اند و حالا دیگر روی بازگشت هم ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: برخی‌ها تا چیزی می‌شود صدای انتقادشان بلند شده و از نظام طلبکار می‌شوند در حالیکه در نظام جمهوری اسلامی هیچکس طلبکار این انقلاب نیست و همگی‌مان بدهکار این انقلاب هستیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید