تسنیم/ آیین رونمایی از موشک رعد ۵۰۰ با موتور کامپوزیتی "زهیر" و نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره برها ، با حضور سرلشکر سلامی برگزار شد.

به گزارش سپاه نیوز، آیین بازدید از خط تولید و رونمایی از موشک رعد 500 با موتور کامپوزیتی "زهیر" و موتور کامپوزیتی فضایی "سلمان" با نازل متحرک به عنوان نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره برها، امروز (یکشنبه 20 بهمن) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ با نمایش موشک چابک رعد 500، از نسل جدید پیشران‌ها با بدنه غیر فلزی و کامپوزیت رونمایی شد.
استفاده از فناوری بدنه‌های الیاف کربن قابلیت تحمل 100 بار فشار و دمای3 هزاردرجه سانتیگراد و دستیابی به موشک‌های بسیار سبک را فراهم می‌کند.
موشک رعد 500 از موشک‌های نسل جدید است که در مقایسه با موشک فاتح 110 با بدنه فولادی، با یک دوم وزن اما 200 کیلومتر از افزایش برد برخوردار می‌باشد.
همچنین نیروی هوافضای سپاه امروز از موتورهای موشک با نازل متحرک رونمایی کرد که ترکیب دو دستاورد بزرگ "بدنه کامپوزیت" و "نازل متحرک" در موشک، امکان استفاده از موتورهای سوخت جامد را در خارج از جو فراهم کرد.
با دستیابی به این موفقیت، ساخت ماهواره‌برهای سبک سوخت جامد، موشک‌های زمین به زمین با سطح مقطع راداری کم و مانورپذیرکردن موشک‌ها به منظور عبور از سپر موشکی و کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و کاهش پیچیدگی در تولید و نهایتاً جهش نسلی در موشک‌ها فراهم شد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید