جماران/ ​نامزد سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر در ورزشگاه‌های ما دختران و پسران با رعایت شخصیت و شان ملت ایران و پاکدامنی حضور پیدا کرده و نشاط جوانی خود را ابراز کنند، به کجای دین و بحث امنیت کشور برمی‌خورد؟ ما نمی‌توانیم بر یک جامعه چند ده میلیونی جوان، همه مسیرهای امید و سرزندگی را ببندیم و یک سلیقه تند و خشن را تحمیل کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری نامزد سرلیست اصلاح‌طلبان در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در دیدار مردمی در ورزشگاه شیرودی تهران از عملکرد منفعل و سلیقه‌ای صداوسیما در آستانه انتخابات، گفت: من فکر می‌کنم اهمیت انتخابات برای تشکیل خانه ملت آنقدر بود که صداوسیما به خود زحمت بدهد در شبکه‌های ملی و برون مرزی و استانی حداقل چند ماه وقت کافی را به خانه مردم و نمایندگان مردم اختصاص می‌داد.

برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما یک طرفه است

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صداوسیما باید شرایطی را برای تشکل‌ها و احزاب سیاسی و کنشگرانی که راه مردم‌سالاری را هموار می‌کنند، ایجاد کند تا بتوانند با مردم رو در رو صحبت کنند. اهمیت انتخابات و مجلس و کارکرد آن و نقد و تحلیل‌ها باید به مردم ارائه شود. متاسفانه رسانه ملی این اقدام و ضرورت ملی را چندان جدی نگرفت و یک طرفه و یک سویه، یک سری برنامه‌هایی را چندان چنگی به دل نمی‌زند، اقناعی ایجاد نمی‌کند و چرایی حضور یا غیبت در انتخابات روشن نمی‌کند، پخش می‌کند.

این نماینده ادوار مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ایران کشوری بزرگ، متمدن و بافرهنگ غنی و دارای نعمت‌ها و امکانات عظیم و خدادادی است، گفت: انقلاب بزرگی در این کشور رخ داد و مردم از نظام استبدادی شاهنشاهی و موروثی به نظام جمهوری اسلامی رسیدند و در پرتو انقلاب، اراده مردم بر سرنوشت آنان حاکم شده است. امروز زمان آن است که عمر چهل ساله انقلاب اسلامی را آسیب‌شناسی کنیم.

معاون سابق ریاست جمهوری در دولت‌های هشتم و یازدهم ادامه داد: باید گام بعدی که برای آینده درخشان انقلاب اسلامی و کشور آغاز شده است را از حالا ترسیم کنیم ولی واقعیت این است که حال و روز مردم و اقتصاد کشور چندان خوش نیست. اتفاقا چون حال روز اقتصاد و معیشت خوش نیست لذا حال روز مردم به ویژه جوانان خوش نیست؛ همان جوانان و فارغ‌التحصیلان برومندی که زحمت کشیده و تحصیلات عالیه کسب کردند و خودشان را برای خدمت به کشور و زندگی شرافتمندانه توامان با رفاه و آسایش فکری و معنوی عرضه کردند.

انصاری با طرح این سوال که امروز چه اتفاقی افتاده است که مردم با این حجم از مشکلات مواجه هستند، تصریح کرد: آیا واقعا راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی کشور وجود ندارد؟ آیا راهکاری برای رفع حالت انزوای دیپلماسی و روابط با همسایگان و جهان وجود ندارد؟ آیا برای اشتغال به بن‌بست رسیدیم؟ آیا تنها راه مهاجرت نخبگان کشور و رها کردن سرزمین مادری و زندگی در کشورهای دیگر است؟ آیا برای تشکیل خانه مجلس ما به نقطه پایان رسیدیم؟ آیا باید انتخابات تحریم شود و یا از نامزدها و احزاب حاضر در انتخابات باید پرسید که چرا در این عرصه ورود کرده‌اند؟

وی افزود: من فکر می‌کنم این وضعیتی که در آن قرار داریم، وضعیت خطرناکی است و اگر جامعه، کشور و مردم به نقطه‌ای رسیده‌ باشند که امیدشان را به آینده خدایی ناکرده از دست بدهند و یا امیدشان از مجلس قطع شود و یا امیدشان از اصلاح قطع شود، برای کشور و امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور ما بسیار شکننده است. پاسخ همه این سوالات منفی است. ما به بن‌بست نرسیدیم. مردم ایران همیشه بن‌بست‌شکن بوده‌اند. زنان و مردان به خصوص سلحشوران زاگرس‌نشین و عشایر با اراده کشور بن‌بست جنگ، تحریم‌ها، دشمنی دشمنان را در طول تاریخ شکسته‌اند.

این نامزد اصلاح‌طلب انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زاگرس‌نشینان و عشایر بار استقلال و تمامیت ارضی کشور بر دوش و همت حماسه‌ساز خود گرفته‌اند. ملت ایران که با سلحشوری دوران دفاع مقدس را به خوبی از سر گذراند، می‌تواند تمام این مشکلات را حل کند. البته شرط آن است که همه با هم باشیم و نامید نبوده و در صحنه حاضر باشیم.

انصاری با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر دموکراسی و مجلس فراگیر رخ داده و عده‌ای ردصلاحیت شده‌اند، گفت: چهره‌های محبوب مردم به ویژه چهره‌هایی که زبان‌ رسای مردم بودند در این دوره حذف شده‌اند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید