ایلنا/ عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نمایندگان باید اختیار و شجاعت لازم را برای بیان خواسته‌های مردم داشته باشند ولی به هرحال مجلس یازدهم باید در حوزه اقتصادی معیشت مردم و اقتصاد کشور رابطه بهتری با دنیا داشته باشد.

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در حسینیه جماران و شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات در حال برگزاری است و ان‌شاالله با مشارکت مردم انتخابات خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: مشارکت بالای مردم در تقویت امنیت ملی قطعا موثر است و می‌تواند تهدیدات را رفع کند. انشالله حضور مردم به صورت حداکثری باشد.

انصاری ادامه داد: اکثریت مجلس دهم در اختیار اصولگرایان بود مجلس‌های هفتم، هشتم، نهم به طور قاطع در اختیار اصولگرایان بود و در مجلس دهم هم اصلاح‌طلبان ۷۰ نفر بیشتر نداشتند و به همراه اعتدالیون صد نفر می‌شدند و این القای رقبای ما است که مجلس دهم در اختیار اصلاح‌طلبان بوده است. بنابراین از دور هفتم، هشتم، نهم و دهم به مدت ۲۰ سال مجلس در اختیار اصولگرایان بوده است و دستاورد آن را شما ارزیابی کنید.

وی درباره لیست اصلاح‌طلبان گفت: چندپارگی در لیست اصلاح‌طلبان وجود ندارد و بیش از ۲۲ نفر از اصلاح‌طلبان در لیست‌ها مشترک هستند بنابراین هشت نفر دیگر هم قابل قبول است و تقریبا لیست اصلاح‌طلبان یکی است.

انصاری درباره مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم و هر مجلسی باید به جایگاه خود باز گردد و مجلس تضعیف شده و به حاشیه رانده شده است و نمایندگان باید اختیار و شجاعت لازم را برای بیان خواسته‌های مردم داشته باشند ولی به هرحال مجلس یازدهم باید در حوزه اقتصادی معیشت مردم و اقتصاد کشور رابطه بهتری با دنیا داشته باشد امروز مشکلات مردم به جز ساماندهی اقتصاد راهی ندارد و ساماندهی اقتصاد نیز جز سرمایه‌گذاری و ایجاد زمینه اشتغال برای جوانان و افزایش تولید و باز کردن راه بازارهای جهانی برای صادرات کالاهای تولیدی داخل راه دیگری ندارد.

وی ادامه داد: مجلس باید مجلسی مردمی باشد و کمتر به دنبال جدال، جنجال و دعوا باشد مجلس قوی مجلسی است که در برابر دشمنان باید بایستد اما به هر صورت آنچه که مردم انتظار دارند مجلس باید به دنبال مشکلات مردمی باشد که به آنها رای داده اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید