اعتماد/ سخنگوی دولت در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. ربیعی افزود: تمهیدات حقوقی و قضایی لازم برای وادار کردن جداسازی افراد مبتلا به کرونا از جامعه توسط کمیته اجتماعی امنیتی اتخاد خواهد شد و حمایت دولت از خانواده‌هایی که توان نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا را ندارند.

ربیعی در مورد جداسازی افراد مبتلا از جامعه اظهار داشت: در گزارش‌هایی که به جلسه داده شده افرادی که مبتلا به کرونا هستند دو تصمیم برایشان گرفته شده است. تصمیم اول این بود که از پروتکل‌ها و توصیه‌ها برای قرنطینه کردن خود تبعیت نکنند، کمیته اجتماعی و امنیتی تمهیدات حقوقی و قضایی برای وادار کردن این افراد را تصمیم گیری خواهد کرد تا آن‌ها به اجبار تن دهند و به عنوان حامل ویروس در جامعه نباشند.

سخنگوی دولت در مورد تصمیم دیگر برای افراد مبتلا به کرونا تاکید کرد: تصمیم دیگر برای حمایت از شهروندانی بود که امکان نگهداری از بیماران ندارند. بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و فردی در این خانواده اگر مبتلا شود تمام آنها دچار رنج می‌شوند.

وی در این باره افزود: دولت در جهت حمایت از این خانوارها امکانات برای بستری شدن در نقاهتگاه‌ها را فراهم می‌کند. این خانواده‌ها با مراجعه می‌توانند مبتلایان را بستری کنند.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید