تسنیم/ رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به شرایط خاص کشور در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: هرکس که می‌تواند لازم است به ضعفا، فقرا و آنهایی که درآمد روزانه دارند و زندگیشان وابسته به کار روزانه است، کمک کند.

آیت‌الله یزدی‌در سخنانی با اشاره به شرایط خاص کشور در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در اثر بیماری کرونا، بسیاری از افراد از شغل و کار و زندگی خود بازمانده اند و ناچارند در خانه بمانند. این شرایط که با توجه به دستورات مجموعه‌های بهداشت و درمان کشور لازم‌الاطاعه و برای حفظ جان مردم است، موجب شده ‌برخی افراد دچار مضیقه و فشار در زندگی شوند. لذا هرکس که می‌تواند لازم است برای ضعفا، فقرا و آنهایی که درآمد روزانه دارند و زندگیشان وابسته به کار روزانه است یا آنهایی که اصلا کاری ندارند، به هر صورت ممکن اعانه و کمک کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در تمجید از اقدامات خودجوش مردمی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند در تعدادی از شهرها مردم به طور خودجوش کمیته‌هایی را تشکیل دادند و در حال کمک به نیازمندان هستند که این اقدامات بسیار موثر، ارزشمند و به‌جاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در این شرایط، به روش‌های مختلف می‌توان به مردمی که در اثر کرونا در خانه مانده‌اند، کمک کرد؛ چه به‌صورت نگرفتن اجاره از مستاجر و چه به‌صورت کمک‌های روزانه و تامین غذا و دارو به هر کیفیتی. یقینا این کمک‌ها بسیار موثر است.

آیت‌الله یزدی ادامه داد: افرادی متمکن هستند و می‌توانند کمک کنند اما نمی‌توانند شخصاً پیگیر این اقدامات باشند لذا باید برخی با برنامه‌ریزی مناسب، متصدی جمع‌آوری کمک‌ها شوند و یا با پیگیری نیازها به افراد متمکن و دارای ثروت اطلاع دهند و با آنها همکاری کنند.

وی همچنین با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: باید برای ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی کرد تا به افرادی که در این شرایط باید در منزل بمانند و روزه بگیرند کمک شود. چه کمک‌های مستقیم و چه جمع‌آوری کمک‌ها و توزیع آنها بین مستحقین و یا راهنمایی خیرین به سمت افراد نیازمند.

عضو فقهای شورای نگهبان هرگونه کمک به نیازمندان و شرکت در امر خیر در شرایط کنونی را عبادتی بزرگ برشمرد و عنوان کرد: هرکدام از این اقدامات و کمک‌ها در شرایط کنونی، عبادت محسوب می‌شوند. این کمک‌ها یک انفاق صرف نیستند بلکه انفاقی هستند که به‌خاطر شرایط موجود، نوعی رنگ عبادی فوق‌العاده پیدا کرده و هر کسی که به اوضاع و احوال و شرایط فعلی آشنا باشد این مسئله را متوجه می‌شود.

آیت‌الله یزدی در پایان برای همه کسانی که این روزها و در این شرایط سخت، برای رفع مشکلات مردم و کمک به نیازمندان تلاش می‌کنند، توفیق مسالت کرد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید