فارس/ رئیس حزب «یامینا» در رژیم صهیونیستی که روز گذشته به جبهه مخالفان نخست‌وزیر کنونی این رژیم پیوست، اکنون محور مخالفت‌های خود را در موضوعاتی چون ایران، الحاق کرانه باختری و وضعیت اقتصادی اعلام کرد.

«نفتالی بنت» وزیر جنگ فعلی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب یامینا امروز (دوشنبه) گفت «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود، او و حزبش را در کابینه ائتلاف خود نمی‌خواهد به همین دلیل به اپوزیسیون او می‌پیوندد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، بنت طی نشست خبری با بیان اینکه قصد دارد یک «اپوزیسیون سیتزه‌جو» باشد، توضیح داد که در مخالفت‌هایش به نتانیاهو در موضوعات الحاق کرانه باختری، اقتصاد و ایران فشار خواهد آورد و در هر نقطه‌ای که نتانیاهو اهمال کند، گزینه جایگزین ارائه نماید.

بر این اساس، وی همچنین گفت که ائتلاف احزاب راست در رژیم صهیونیستی، بعد از پیوستن نتانیاهو به کابینه ائتلافی با «بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید، دیگر از هم پاشیده و برای همیشه نابود شده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه به هیچ وجه در هیچ سناریویی از تشکیل یک دولت فلسطینی مستقل حمایت نمی‌کند، اظهار داشت که تا زمانی هم که طرح نتانیاهو برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری پیش برود و شامل دولت فلسطینی نشود، از آن حمایت می‌کند.

بنت با بیان اینکه کابینه ائتلافی نتانیاهو و گانتز، «کابینه اضطراری داخلی» نیست، تصریح کرد که آنها نمی‌خواهند با ویروس کرونا در فلسطین اشغالی مقابله کنند.

این در حالی است که امروز گانتز، که همزمان ریاست کنست را نیز بر عهده دارد، روز پنجشنبه را زمان تشکیل کابینه جدید تل‌آویو، بر مبنای نخست‌وزیری چرخشی با نتانیاهو (۱۸ ماه برای هر کدام)، اعلام کرد.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید